Rzeszów: Antysemityzm na stadionie bezkarny, bo nieświadomy

Kraj | Dyskryminacja | Kultura

- Skandal! - tak komentują organizacje żydowskie i antyrasistowskie decyzję rzeszowskiej prokuratury o umorzeniu śledztwa przeciwko kibolom Resovii Rzeszów, którzy podczas derbów rozwiesili na stadionie antysemickie transparenty.

- To skandal wpisujący się w lekceważenie przez policję czy prokuraturę aktów o charakterze rasistowskim, antysemickim i ksenofobicznym na stadionach i poza nimi. Dowodem na to jest ich nasilenie, jak choćby niedawny incydent w Lublinie. Tego rodzaju praktyka prowadzi do wytworzenia u sprawców świadomości przyzwolenia, żeby nie powiedzieć akceptacji przez Rzeczpospolitą Polską takich działań - mówi Piotr Kadlcik, prezes Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.

To właśnie ten związek jako pierwszy kategorycznie potępił antysemickie transparenty rozwieszone na majowych piłkarskich derbach Rzeszowa pomiędzy Stalą a Resovią. Na sektorze zajmowanym przez kilkuset szalikowców Resovii kibole rozwiesili dwa ogromne transparenty - jeden z napisem "Śmierć garbatym nosom", na drugim była przekreślona karykatura Żyda w jarmułce. Kibole Resovii mieli także transparent: "Nadciąga Aryjska Horda".

Łukasz Harpula, wiceszef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa, tak uzasadnia tę decyzję: - Te osoby nie miały świadomości, że na transparentach są antysemickie treści. A wszelkie wątpliwości muszą być rozpatrywane na korzyść podejrzanych czy oskarżonych. Poza tym te transparenty były bardzo duże. Wątpliwości nie byłoby, gdyby szalikowiec trzymał np. chorągiewkę z napisem: "Jude, Won".

stalowcy też nazywają

stalowcy też nazywają resowiaków żydami, a wielu z nich nie zdaje sobie sprawy że założyciel stali był żydem.

a teraz trochę humoru:

dres: jesteś za stalą czy za resovią?
Ja:za nikim
dres: musisz za kimś być
drugi dres: jak jestes za resovią/stalą to masz wpierdol

ich poziom intelektualny mnie rozwala :D

cw cwk cwks sovia :)

To jesteś wspaniale

To jesteś wspaniale poinformowany. Fakty są takie że właśnie Resovię założyli Żydzi a Stal założyła WSK, bo to zakładowy robotniczy klub. W 1908 gdy założyli Resovię to w Rzeszowie przeważała ludność wyznania mojrzeszowego. Przez lata Stal była utożsamiana z komuchami a Reska z prawicą i wojskowymi. Na dzień dzisiejszy również takie naleciałości pozostały. Wśród kibiców Ressovii przeważają kibole o faszystowskich skłonnościach. Stal obecnie jest można powiedzieć bardziej na lewo. Chociaż swego czasu też bywały wpływy narodowe. Teraz wszelkie przejawy rasistowskie są blokowane i nawet można za to dostać po głowie. A riposta ze strony stali "co to za cipata morda..." odnosiła się do pewnych młodych kiboli Reski ciemnej karnacji i swego czasu murzynka który z szalikiem Polski i Aryjską Hordą biegał razem z kolegami Resoviackimi. Szyd i tyle.

Jesli to ten sam mecz to

Jesli to ten sam mecz to kibice Stali w odpowiedzi mieli transparent: "co to za aryjska horda, gdzie biega ciapata morda".

W obu przypadkach to co zaprezentowali kibice to prymitywne zastosowanie pewnych zaszlosci, oraz naduzycie ktore polacy po prostu lubia stosowac i mowiac "zyd" w sumie nie okreslaja podmiotu, lecz tylko zarysowuja cos obcego, zlego itp.
Jasne jest ze nie nalezy tolerowac obrazania kogo kolwiek, jednak nie robil bym w tym wypadku za nigdy wiecej, wg mnie to tylko kibicowskie pierdoly.

widać nie mają

widać nie mają poważniejszych problemów, środek Ełuropy :), państwo prawa i dobrobytu, dobre prace mają czego jeszcze brakuje? napierda...lanki, poruchawek się im zachciewa.

taka jest prawda

zgadzam się z przedmówcą, to stąd się biorą kolesie którzy pomogą swoim "ideologicznym chłoptasiom" na 11 listopada. Ze stadionu ze przybiegną. Ten temat chyba mamy już jasny, trybuny od gnojewa małego po stolicę opanował zajob celtyka. Pewnie zaraz ktoś napisze, co ty pierdolisz, środowisko kibiców nie jest takie do końca.. . Nie ma nas tam na trybunach, ale jakoś wcale mnie to nie martwi

ŁKS z Widzewem też jadą

ŁKS z Widzewem też jadą sobie od Żydów na derbach Łodzi,a potem kibice obu klubów porządkują groby swoich żydowskich założycieli ;)

Kibice to naprawde dziwne istoty,było ich pełno na marszu niepodległości a gdyby takie MW doszło w Polsce do władzy oni pierwsi staliby się ich ofiarami.Często wielu z nich jest większymi lewakami niż myśli meczyki,zadymy,łatwe panienki trawka itp.

http://www.youtube.com/watch?v=sjJqoB4LpRE

Tutaj dobrze to widać,najpierw "czarna kurwo chuj ci w dziób" a potem wszyscy idziemy na Marsz Niepodległości.

Ale jednego nie można im odmówić żadna grupa społeczna nie potrafi się tak zjednoczyć we wspólnym celu jak oni np.Wyborcza przez kibiców Lecha odnotowała spory spadek czytelnictwa w Wielkopolsce,zorganizowany przez nich bojkot był karą za kłamliwe artykuły na ich temat.

'Meczyki, zadymy, łatwe

'Meczyki, zadymy, łatwe panienki, trawka...' atrybutami lewaka?! Łot de fak, men?!

Chyba ktoś nieźle w

Chyba ktoś nieźle w święta "grzeje"... najlepiej ignorować... chyba.

Ciocia nazbierała złych

Ciocia nazbierała złych grzybków do zupy...hehe ;)

ziew

i po raz kolejny to samo pierdolenie... 11 listopada ZIEW!

W Krakowie, Żydami

W Krakowie, Żydami określają Cracovię (nie wiem czy jedynym powodem jest pasiasty strój piłkarzy ?), z kolei na Wisłę gadają że to Psy, i że policyjny klub. Nie wiem jak z Hutnikiem, bo to w tej chwili marginalny klub, przede wszystkim dla fanatyków z Nowej Huty.

Podsumowując - co miasto to inna komedia.

Nie, Cracovię nazywają

Nie, Cracovię nazywają Żydami, gdyż: (1) w okresie międzywojnia, Cracovia jako jeden z nie wielu w Polsce sprzeciwiała się tzw. "aryjskiemu paragrafowi" czyli zakazowi zatrudniania Żydów (piłkarzy pochodzenia żydowskiego) co wyszło z inicjatywy endeckich klubów: Wisły, Ruchu i Warty Poznań. Cracovia była jednym z nie wielu "demokratycznych" (jak sama się określa) klubów w Polsce, nie podporządkowując się naciskom ze strony władz ligowych. (2) Podział polityczny w Krakowie: przed wojną Cracovii kibicowała lewica, Wiśle zaś głównie środowiska endeckie, (3) współcześnie ma to także pewne przełożenie w tym, że kibice Cracovii chętnie odwołują się do "żydowskowski" Klubu poprzez emblematy, szaliki, etc. no i istnienia ekipy "Jude Gang".

"Wszelkie państwo to sojusz bogatych przeciwko biednym, sojusz posiadających władzę przeciwko tym, którymi rządzą"
http://drabina.wordpress.com

(4) miedzy innymi tak

(4) miedzy innymi tak manifestuja swoja "demokratycznosc" i szacunek dla zydow:

http://www.badi.nstrefa.pl/cracovia19.JPG

http://www.badi.nstrefa.pl/cracovia7.JPG

fest.

fest.

ale też

"Powyrywajcie nogi i

"Powyrywajcie nogi i ręce
tym co mieszkają
w drugiej części miasta,
a potem idźcie
napić się wódki
wy pełni siły i dumy głupki.

To my! Polska młodzież...."

Skandal! - tak komentują

Skandal! - tak komentują organizacje żydowskie i antyrasistowskie decyzję rzeszowskiej prokuratury o umorzeniu śledztwa przeciwko kibolom Resovii Rzeszów, którzy podczas derbów rozwiesili na stadionie antysemickie transparenty.
organizacje żydowskie może zajmijcie się sprawą ludobójstwa na Palestyńczykach, a nie transparencikami... w dalekim kraiku

Co mają mieszkający tu

Co mają mieszkający tu zwykli Żydzi do polityki Izraela i co mają wspólnego ze wspomnianym "ludobójstwem"?

Dokładnie.

Zgadzam się z Rabim. To tak, jakbyśmy krzyczeli na polskich emigrantów, że Bronek znowu wysłał żołnierzy do Afganistanu.

W kwestii wyroku sądu - gratuluję bystrości. Jeśli ci idioci nie wiedzieli, że takie transparenty są antysemickie, to trzeba ich skazać na pobyt w psychiatryku, bo są za głupi,żeby cokolwiek załapać...

a tam psychiatryk , ja bym

a tam psychiatryk , ja bym od razu zabijał glupich i niedouczonych. wolne spoleczenstwo tylko dla studentow i inteligencji!

"czarna kurwa"

Przecież "czarna kurwa" to określenie Legionistów na Polonię (Czarne koszulki i spodenki). Bez przesady.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.