"Separatyści" mieli wyrzutnie BUK

Świat | Militaryzm

W sieci od jakiegoś czasu krąży film na którym jeden z kremlowskich propagandzistów, Kurginjan (przebywający w Doniecku) informuje o bronie "separatystów".

14 lipca mówił o tym, że wyrzutnie BUK, które zostały zdobyte przez Doniecką Republikę Ludową, zostały, albo zostaną w najbliższym czasie naprawione, i będą gotowe do użycia.

Czy zostały naprawione i użyte? Wiele wskazuje na to, że tak. Film z Kurginjanem jest usuwany z youtube'a powodu "naruszenia praw autorskich".

https://www.youtube.com/watch?v=fxVZvh9YScU&feature=youtu.be

Conieco z techniki ...

dezertero
Niestety nie da się naprawić zestawu rakietowego tak jak AK 47 i go użyć, ponadto , aby w coś trafić, należy korzystać ze zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej, który w oparciu o dane z np całej Ukrainy wykryje cel, przekaże dane do radaru konkretnej baterii, po czym ta jeśli cel pojawi się w zasięgu, uaktywni jedną z wyrzutni, radar kierowania na wyrzutni uchwyci cel i zostanie wystrzelona rakieta, radar na wyrzutni będzie korygował lot rakiety, aż do momentu trafienia...
Jak widać to nie jest proste.
Nikt kto nie odbył długiego , kilkumiesięcznego szkolenia, nie jest w stanie nawet uruchomić zestawu, nie mówiąc już o trafieniu jakiegoś celu.

Bzdura. Po pierwsze to

Bzdura. Po pierwsze to system autonomiczny, po drugie mocno zautomatyzowany. Szkolenie i zintegrowany system jest potrzebny do zestrzelenia nowoczesnej maszyny wojskowej wyposażonej w środki obrony biernej i czynnej. Żeby zestrzelić bezbronny samolot pasażerski wystarczy nacisnąć guzik, a rakieta naprowadzi się sama.

Jednak nie

dezertero
Mówisz o systemie , czy wyrzutni , którą pokazywano w telewizji? Jedna wyrzutnia z czterema pociskami nie jest w stanie znaleźć cel, do tego potrzebna jest co najmniej stacja radarowa baterii. Z tym guzikiem to raczej w filmach ...

zenujace jest ze powtarzacie

zenujace jest ze powtarzacie nie sprawdzone plotki.

OBŁUDA

Wszystkie wypowiedzi Siergieja Kurginjana są dostępne na stronie internetowej stworzonego przez niego ruchu "Sut' Wriemieni" http://eot.su/. Tam można również znaleźć odsyłacze do youtube.
Tobie, wiatraku, chodzi o coś innego - o wyrwane z kontekstu skróty, które pełnią jakże odmienną propagandową rolę.

Dziwisz się, że autor i ruch "Sut' Wriemieni" sobie tego nie życzą?

Rzecz w tym, że propagandzie ukraińskiej nie chodzi o wyrzutnie zdobyte przez rebeliantów razem z magazynami tejże armii. To przecież świadczy o jej nieudolności. Mówi się o czymś innym - o dostawach broni przez Kreml, w tym owych wyrzutni.
I tu też jest problem - Kurginjan nie zaprzecza, że organizuje również takie dostawy (nie on jeden zresztą). Nie zaprzecza, że pomaga naprawić sprzęt już zdobyty. Czyni to jednak w imieniu społeczeństwa obywatelskiego, a nie władzy, Putina czy Kremla.
A to coś znaczy. To nie tylko wybieg.

Jest on nie tyle "kremlowskim propagandystą" - tych nie brakuje - na tym etapie jest raczej jego społecznym obrońcą (ochrannikom), choć również i przenikliwym krytykiem. Taki krytyk i ideowy obrońca rodzi się jeden na milion. Jego postawa wynika z jego koncepcji ideowej. Można się z nią zgadzać lub nie. Ale w tym jego wielka siła.
Wy, jak wielu innych, wolicie go tylko szkalować.
Ruch "Suti Wriemieni", głosząc hasło "ZSRR 2.0" tymczasem rośnie - i to w realu.
Możecie mu tylko zazdrościć.

Społeczeństwo obywatelskie

Społeczeństwo obywatelskie to wg. was bojówki szkolone przez służby specjalne Rosji, która jak wiadomo, nie jest oazą socjalizmu i demokracji, ale neoliberalnym i kapitalistycznym państwem autorytarnym. Ręce opadają, co się stało z rozumem części lewicy w Polsce. Znikł.

I pewnie ten tekst nie ma

I pewnie ten tekst nie ma żadnego związku z pewnym wrakiem samolotu...

Ja myśle ;D

Ja myśle że to Ukraińcy zestrzelili ten samolot
przez pomyłkę, po prostu chcieli zaparkować a tu łup i koniec.
a tak serio to mało mnie to obchodzi, obie opcje są równie prawdopodobne

Byle wojna z Rosją,nieważne słuszna czy niesłuszna

"Bezstronni" Anarchiści razem z syjonistami.Wstyd.Praktycznie tego samego dnia w którym spadł Samolot Izraelczycy wkroczyli do Gazy.Takie coś wymaga przygotowań logistycznych itd,a nie kilku telefonów czy nagłej mobilizacji.Skąd wiedzieli,że będą mieli taką piękną "zasłonę dymną" jak strącony Boeing 777 na Ukrainie ? PS: Czy pasażerowie lotu 370 nadal są więzieni na Diego Garcia ?

Zdaję sobie sprawę kim jest Putin.Zdaję sobie też sprawę,że blok imperialistyczny kruszy się pod ciężarem długów i w razie prawdziwego kryzysu mógłby być zburzony przez bardziej prospołeczne siły wewnątrz niego.No ale jak się wspomaga państwo i militaryzm,zwłaszcza ten Amerykański... Tylko co w tym Anarchistycznego ?

Putin jako wróg

Putin jako wróg imperializmu. Lololololo. Gdy tymczasem imperialistom zależy na wszystkim tylko nie na tym, żeby popsuć sobie interesy z Putinem. Jak się wspomaga państwo i militaryzm rosyjski to też nic w tym anarchistycznego. Zabawne jest to, że nadal słuszne są obserwacje Orwella z 1936 r.: lewicowe grupy na Zachodzie dziwnym trafem zawsze wspietają politykę międzynarodową Rosji, tak jak wcześniej wspierały politykę ZSRR. Ich krytyka odnosi się jedynie do sytuacji wewnętrznej tego kraju na którą nie mają najmniejszego wpływu. Zastanawiające, nieprawdaż?

Wspólny wróg jednoczy - to

Wspólny wróg jednoczy - to prawda uniwersalna. Zachodnia lewica ma dwa wyjścia: popierać wrogów swoich wrogów ignorując naturę niby-sojusznika albo usiłować walczyć ze wszystkimi. Czyli nie ma sensownej opcji z punku widzenia utopistów.

Masz rację, ale jedno Ci

Masz rację, ale jedno Ci umyka. Reptilianie. Dodaj to do dwóch i Putina, a także Crowleya, i już wiemy o co chodzi. Bestia nadchodzi.

wszystko spoko

ale jakość tej wiadomości nadaje się raczej do działu "ostatnio w blogach" (po prawej stronie). droga redakcjo, proszę to przemyśleć.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.