Warszawa: Kiedy kontrola pracowników staje się inwigilacją?

2010-03-16 19:00
2010-03-16 20:00

Fundacja Panoptykon i Koło Naukowe Prawa Pracy przy WPiA UW zapraszają na kolejną z cyklu rozmów o społeczeństwie nadzorowanym "Seminarium Panoptykon":

KIEDY KONTROLA PRACOWNIKÓW STAJE SIĘ INWIGILACJĄ?

* Jakie problemy wynikają z coraz popularniejszych i bardziej inwazyjnych praktyk nadzoru nad pracownikami?
* Czy obowiązujące prawo nie przystaje do zmieniającej się rzeczywistości, a jeżeli tak, to w jakim zakresie i kierunku należy je zmienić?
* Jak zagwarantować realizację przysługującego pracownikom prawa do prywatności przy poszanowaniu interesów pracodawców?
* Jaki jest związek między wdrażanymi na rynku metodami nadzoru nad pracownikami a realizowanym modelem pracy i produkcji?
* Jak dyskurs legitymizuje określone techniki nadzoru i jakim celom one służą? Gdzie kończy się kontrola za zaczyna inwigilacja?

O ideologicznym, technologicznym, społecznym i prawnym wymiarze nadzoru pracodawców nad pracownikami rozmawiać będziemy z: Dominiką Dörre-Nowak (kancelaria Sobczyk i Współpracownicy, WPiA UJ), Mikołajem Lewickim (IS UW) i Maciejem Chudkiewiczem (Tygodnik Solidarność).

Seminarium odbędzie się 16 marca, we wtorek, o godz. 19.00 w Nowym Wspaniałym Świecie (Warszawa, Nowy Świat 63, I piętro).

Więcej informacji oraz materiały do dyskusji na stronie internetowej: www.panoptykon.org.

Cykl „Seminarium Panoptykon” jest realizowany w ramach Uniwersytetu Krytycznego. Ma być przestrzenią do dyskusji na temat współczesnych form nadzoru nad społeczeństwem. Chcemy stworzyć okazję do wspólnego zastanowienia się, czy rzeczywiście mamy do czynienia z nasilaniem się nadzoru i czy jest to problem. A może zmieniają się tylko techniki kontroli, a jej cele i natężenie pozostają cały czas takie same?

Serdecznie zapraszamy,
Zespół Panoptykonu
--
FUNDACJA PANOPTYKON
www.panoptykon.org

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.