Warszawa: Zablokowana eksmisja 80-letniego pana Ryszarda

Kraj | Lokatorzy | Protesty

W dniu 22 maja udało się skutecznie zablokować eksmisję 80-letniego pana Ryszarda. Początek był bardzo nerwowy. Pracownik działu windykacji społdzielni mieszkaniowej RSM Praga nie chciał rozmawiać i szukać kompromisu. Tak więc zablokowanie eksmisji było koniecznością. Przyjechał pan od windykacji, jeden z kierowników osiedla, komornik i policja. Pracownik ds. windykacji reprezentował wierzyciela i nie chciał odstąpić od eksmisji, nawet wtedy gdy zdał sobie sprawę, że policja musiałaby spałować wszystkich obecnych, w tym ludzi w podeszłym wieku. Po długiej dyskusji z windykatorem i komornikiem, doszło do rozmowy z przesem społdzielni, który wyraził chęc dalszej dyskusji. Skutkiem tego, czynność eksmisyjna została na razie zawieszona.

Pan Ryszard jest emerytem i dostaje 900 złotych miesiecznie. Popadł w zadłużenie w wyniku kłopotów z ZUSem i problemów z otrzymywaniem emerytury. Później otrzymał wyrównanie i zaczął placić, ale zadłużenie było już zbyt wysokie. Pracownicy spółdzielni całkiem otwarcie oświadczyli, że chcą się go pozbyć i zupełnie nie obchodzi ich, co się z nim stanie. Jednak prawda jest taka, że pan Ryszard niestety jest chory i nie zawsze rozumie co się dzieje. I potrzebuje pomocy. Niestety nie zadziałał wcześniej, aby uniknąc tej sytuacji, bo nie miał pojęcia, co może zrobić. Jest bez rodziny i bez opieki społecznej. Dlatego dziś prawie wylądował na bruku. Teraz musimy się starać uregulować sytuację Pana Ryszarda. Aby mógł godnie spędzić swoje stare lata - bo każdy ma do tego prawo!

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na akcję i aktywnie wzięli w niej udział. Nie było dziś łatwo. Dziękujemy tym, którzy wcześniej sami przeszli podobne piekło i są solidarni z innymi. Dziękujemy lokatorom, członkom kolektywu Syrena i Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Blokada została zwołana przez Kampanię Obrony Lokatorów.

Za: http://lokatorzy.info.pl/zablokowana-eksmisja-80-letniego-pana-ryszarda/

brawo! brawo! ale jak oni

brawo! brawo! ale jak oni chcieli go eksmitować w ogóle?!? przecież nie ma już od dawna dawna eksmisji na buk, trzeba przecież zapewnić lokal socjalny (pan Ryszard to emeryt, i to chory, powinien mieć lokal zastępczy, patrz: http://www.eporady24.pl/zakaz_eksmisji_bez_prawa_do_lokalu_socjalnego,ar...) co to za chore pomysły, że spółdzielnia chciała sie go pozbyć!?... dobrze że tylu ludzi przyszło go bronić :)
edit: a, to wpis z zeszłego roku... ;)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.