Warszawa: Konferencja w sprawie pracy czasowej

Kraj | Gospodarka | Prawa pracownika
2010-02-27 11:00
2010-02-27 18:00

27 lutego w Warszawie dobędzie się robocza konferencja organizowana przez Lewicową Alternatywę i OZZ Inicjatywa Pracownicza na temat pracowników czasowych. Spotkanie ma na celu szczegółowe zaplanowanie działań podejmowanych w ramach kampanii „Praca Czasowa - Dyskryminacja Stała”.

W czasie spotkania zamierzamy opracować model organizowania pracowników czasowych, określić zasady pomocy osobom zgłaszającym się z indywidualnymi problemami oraz zaplanowanie działań na najbliższe miesiące. Konferencja odbędzie się w Pracowni Społecznej, ul. Górskiego 3 lok. 59.

Program przewiduje:

11.00. - 12.00.
1) Wstęp do problemu. Prezentacja - konsekwencje pracy czasowej dla klasy pracującej i organizacji pracowniczych (skala zjawiska, problemy prawne - ochrona przed zwolnieniem, obciążenie pracą/nadgodziny, staż pracy, możliwości działania w związkach zawodowych).

12.00. - 13.30.
2) Model organizacji pracowników czasowych. Dyskusja z wprowadzeniem. W jaki sposób organizować pracowników czasowych? W jakich strukturach i jak zorganizowanych (komisje międzyzakładowe? odrębne stowarzyszenie? komisje środowiskowe? grupy nieformalne?)

Przerwa 13.30. - 14.30.

14.30-16.00.
3) Jak pomoc pracownikom czasowym w indywidualnych problemach? Redagowanie poradników: uznanie stosunku pracy, egzekwowanie nadgodzin, ochrona przed zwolnieniem, udział w związkach zawodowych, dostęp do szkoleń i innych udogodnień socjalnych w zakładzie pracy. Strategiczne modele pomocy: narzędzia do samodzielnej walki o swoje prawa – pracownika czasowego.

16.00.-17.30
4) Praktyczne funkcjonowanie kampanii (ustalenia robocze)
- podział zadań pomiędzy poszczególne grupy (komisje IP/LA)
- obsługa strony internetowej (Czasownicy.org.pl)
- partycypacja finansowa
- biuletyn (przegląd prasy) - redakcja/publikacja/częstotliwość
- plan wydawnictw
- akcje informacyjne

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.