Włochy: Atak na kwaterę główną policji i aresztowania anarchistów

Świat | Dyskryminacja | Represje | Ruch anarchistyczny

W nocy z 19 na 20 października dwie bomby eksplodowały przed główną kwaterą policji w Parmie. W wyniku wybuchu został nieznacznie uszkodzony budynek, żaden z przebywających wewnątrz policjantów nie został ranny. Atak nastąpił w związku z biciem i torturami wobec zatrzymywanych tam ludzi, głównie imigrantów.

20 października w związku ze zdarzeniem zostały przeszukane domy dwóch anarchistów z Werony, jak też inne należące do ich rodziców i przyjaciół. Jedynymi rzeczami, jakie znaleziono i skonfiskowano był komputer, ulotki, „materiały polityczne”, kastet i nóż. Anarchiści zostali zawiezieni na komisariat i zwolnieni około 20 z postawionymi zarzutami „sprzyjania przestępom” (artykuł 378 włoskiego kodeksu karnego) w związku z odmową składania zeznań.

Równocześnie w Weronie aresztowano trójkę innych anarchistów – mężczyznę Giuseppe Sciaccię i dwie kobiety - Norę Gattiglia i Maddalenę Calowe. Prokuratura zamierza postawić im zarzuty „wyprodukowania, przetransportowania i detonacji materiału wybuchowego w celach terrorystycznych” oraz wywieszania transparentu na kwaterze głównej policji, który informował o biciu i torturowaniu zatrzymanych. We wtorek 21 października w Parmie zatrzymano 4 podejrzanego - Santo Caselbonese Contiego.

O zaatakowanym miejscu było ostatnio głośno we włoskich mediach za sprawą Emmanuela Bonsu, studenta z Ghany, który był przez pracujących tam stróżów prawa bity i torturowany i nie bał się ujawnić prawdy. Po sprawie Emanuela wyszło na jaw wiele podobnych przypadków stosowania przemocy wobec imigrantów.

Na włoskich ulicach rośnie liczba faszystowskich ataków przeciw imigrantom - w szczególności cyganom, homoseksualistom, alternatywnie wyglądającym ludziom oraz wolnościowym aktywistom. Dzieje się to cichej aprobacie coraz większej rzeszy społeczeństwa, rękami obecnej na ulicach armii wspieranej przez policję. Włoskie służby od ostatniego zwycięstwa Berlusconiego wręcz nie widzą konieczności kamuflowania swojej brutalności, której nadużywają szczególnie chętnie wobec „obcych”.

Za: http://www.325collective.com/prisons_palma-hq.html
Artykuły włoskojęzyczne: http://www.gazzettadiparma.it/primapagina/dettaglio/1/7989/%3Cb%3EOrdign...
http://www.primocanale.it/news.php?id=38077
http://www.siciliainformazioni.com/giornale/cronaca/32375/parma-sono-col...
http://www.ilmessaggero.it/articolo.php?id=33229&sez=HOME_INITALIA
Zdjęcia: http://www.gazzettadiparma.it/mediagallery/foto/2721/Bombe_carta_contro_...
Materiał filmowy: http://www.gazzettadiparma.it/mediagallery/video/2723/Bombe_carta_contro...

aj we włoszech się niezły

aj we włoszech się niezły kocioł z roku na rok dzieje; zobaczycie u nich wybuchnie kiedyś, jako pierwsza w europie, rewolucja .

albo w grecji

albo w grecji

No Grecja to już od dawna

No Grecja to już od dawna daje przykład dla całego ruchu anarchistyczngo

rewolucja?

Tak, tylko warto się zastanowic jaka to będzie ta rewolucja? Czy aby nie powtórka z Mussoliniego... bo jak na razie nastroje faszyzujące w tym kraju są coraz większe. To, że anarchisci równiez tam nie próżnuja nie oznacza niestety tego, że sa jakąś znaczącą przeciwwagą do coraz bardziej faszyzującego społeczeństwa.

I tak powinny wygladac

I tak powinny wygladac zrodla do kazdego artykulu, poprostu link do kazdej strony z ktorej informacje czerpal autor. W wielu przypadkach mogloby to poprawic wiarygodnosc serwisu (zwlaszcza wsrod nie-anarchistow).

tylko ze wiekszosc

tylko ze wiekszosc informacji nie pojawia sie w mainstremowych mediach. wiec slaby to przyklad.Ja nie jestem anarchista i nie mam zadnych zastrzezen co do cia.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.