AlterKino.org: Ivan Khutorskoy

Świat | Antyfaszyzm | Represje | Ruch anarchistyczny

 ivanPrawdziwy skinhead, prawdziwy punk, prawdziwy przyjaciel. Gorliwy przeciwnik nazizmu. Cztery lata po morderstwie nieformalnego lidera moskiewskich antyfaszystów – Ivana ‚Kostoloma’ Khutorskoya, jego przyjaciele i rodzina, w porozumieniu z lokalnymi aktywistami zrealizowała film poświęcony jego życiorysowi – brutalnie przerwanemu strzałem w głowę, na klatce schodowej własnego bloku. Nie jest to jednak jedynie laurka ku czci nieżyjącego kumpla. Dokument będący zbitką wywiadów i archiwaliów doskonale obrazuje ponurą rzeczywistość rosyjskiej stolicy. Udowadnia, że dychotomia między nazi-skinami, a grupami wolnościowymi bynajmniej nie sprowadza się do konfliktu subkulturowego.

Nigdy nie zapomnimy! Nigdy nie wybaczymy!

http://www.alterkino.org/antyfaszyzm/ivan-khutorskoy/

ciekawe czy jego mordercy

ciekawe czy jego mordercy różnią się czymkolwiek od morderców w grecji ?

Sadze

ze mordercy z Grecji czyli na przyklad czlonkowie Zlotego Switu roznia sie tylko pod wzgledem nazwy organizacji do ktorej naleza.Reasumujac neonazistowski tasiemiec-morderca z grecji-czlonek zlotego switu jest tym samym co noenoazistowski tasiemiec z Rosji czlonek blood&honor.

Czyli prawdziwy punk to

Czyli prawdziwy punk to prawdziwy skinhead?
A może odwrotnie?
:)
Gorliwość kojarzy mi się z klepaniem zdrowasiek, albo przytakiwaniu szefowi.

Na początek gloria tru subkulturowemu obliczu - parę linijek niżej negacja aktywności subkulturowej.

Zabójcy, szczególnie jeśli to było coś na rzeczy ze służbami, zapewne już szczękają zębami po oświadczeniu,że nigdy nie wybaczycie.

Wybaczcie, ale parareligijne tony, i i te wszystkie slogany, hasła, podnoszone z jakąś czcią, uniesieniem, po prostu mnie bawią. Takie napuszenie jest charakterystyczne dla prawej strony, z ich orkiestrami dętymi, orderami, składaniem kwiatów, odnoszeniem się do wyższych wartości.

"Czyli prawdziwy punk to

"Czyli prawdziwy punk to prawdziwy skinhead?"

Tak, to działa w obie strony w tym przypadku.

"Na początek gloria tru subkulturowemu obliczu - parę linijek niżej negacja aktywności subkulturowej."

Bo zaczęło się od subkultury a skończyło na poważnej, politycznej rozgrywce - nawet jeśli niektórym słowo "polityczny" stoi ością w gardle

I co za różnica dla kogo jest to bardziej charakterystyczne? - moim zdaniem bardziej "puszenie się" jest charakterystyczne dla szeroko pojętej lewicy która posługując się hasłem "walka trwa" dobrze czuje się w objęciach kapitalizmu i instytucji - bardziej ważne jest to że ktoś tę walkę wciąż prowadzi i chce walczyć dalej a nie podkulił ogona.

Bardzo ważne moim zdaniem jest to że takie filmy powstają, jest to nowa epoka, epoka konfliktu dużo poważniejszego bo wzbierająca fala nacjonalizmu staje się coraz bardziej bezczelna w swoich działaniach.

szkoda

ze w zamian za to nikt nie zajebal przywodcy nazioli

Skoro

naziolstwo to skrajne skurwiele tym bardziej zabojcy 2 czlonkow zlotego switu zasluguja na szacunek
http://www.theguardian.com/world/2013/nov/01/golden-dawn-killed-shooting...

w takim razie ci w Rosji

w takim razie ci w Rosji też

szkoda

tylko ze tacy jak ty nie zauwazaja panujacej dziwnej dysproporcji jesli chodzi o akty przemocy dokonowyane przez naziolstwo a antyfaszystow.Analizujac wiele informacji mozna ltwo wyniosowac ze stosunek ten wynosi
mniej wiecej 40:1.Poza tym gdyby nie tacy jak ci co zabili czlonkow zlotego switu(chociaz lepiej faszoli bylobby
nazwac pasozytujacy neo-psychopaci) faszolstwo stalo by sie jeszcze bardziej rozbestwione i kazdemu by wlazilo na leb.Zauwazasz podobienstwo miedzy faszystami a antyfaszystami analizaujac tylko sposob dzialania(i to tylko w niektorych sytuacjach) co nie oznacza ze jedni i drudzi to to samo.

Każdy skin jest punkiem ale

Każdy skin jest punkiem ale nie każdy punk jest skinem. - Mickey Fitz (voc The Business) tyle w kwestii subkultur tudzież miejskich plemion...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.