Będą cięcia w oświacie, więcej na Olimpiadę i religijną uczelnię

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Klerykalizm | Tacy są politycy

Sejm uchwalił budżet na rok 2014. Dochody państwa mają wynieść przeszło 276,9 miliarda złotych, a wydatki nie będą wyższe niż 324,6 miliarda.

Zmniejszone zostaną wydatki na Instytut Pamięci Narodowej, którego pracownik (archiwista) zarabia dwa razy więcej od pracownika archiwum państwowego. Zostanie za to utworzony specjalny fundusz finansujący badania identyfikacyjne partyzantów podziemia antykomunistycznego.

Przekazane zostaną natomiast dodatkowe środki na rzecz promocji kandydatury Krakowa do organizacji Zimowej Olimpiady w 2022.

Zmniejszone zostaną również wydatki bieżące na szkolnictwo wyższe, ale utworzona zostanie rezerwa celowa, z której będzie finansowana... Chrześcijańska Akademia Teologiczna.

A czy jest wyszczególnione

A czy jest wyszczególnione gdzieś, o ile wzrosną koszta utrzymania biurokracji i administracji rządowej? Bo rosną z roku na rok i pochłaniają grube miliardy złotych. Średnio każdy podatnik płaci 1200zł rocznie na administrację państwową. Czyli miesiąc tyry na urzędasów za minimalną krajową idzie w kibel :/

dług dług dług

Sam nie jestem za kościołem, ale wymowne trzy kropki robicie w tym temacie, a w ogóle nie rusza was 50 miliardów deficytu? I tak z roku na rok, odsetki od tego i coraz więcej? Muszą być cięcia. Ja nie mogę w domu wydawać więcej niż zarabiam, bo mi zabiorą dzieci, komornik zlicytuje co może, musi być bilans. Owszem, w administracji, w pierdołach, w religiach, w olimpiadzie, wszędzie tam, gdzie nie dotyczy to ludzi. Ale te 50 miliardów to jest najważniejsza i najstraszniejsza część tej informacji!!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.