Aresztowano 21 uczestników Antykongrsu w Katowicach!

Kraj | Protesty

Wrocław: Demonstracja przeciwko represjom policji rozbita przez policję

Numer telefonu na komisariat pod którym przebywają zatrzymani: 32 200 22 22

Aktualizacja: Środa, 7:30: Wszyscy zatrzymani są już wolni.

Aktualizacja: 11:10: Antykongres: W obliczu wątpliwości, które pojawiły się po opublikowaniu przez policje filmu z pacyfikacji budynku, pragniemy oświadczyć, że jest on niczym więcej jak manipulacją mającą na celu przedstawienie aktywistów w negatywnym świetle. Film zawiera wycięte sceny i pomija całkowicie moment atakowania naszych towarzyszy np granatami dymnymi i hukowymi (co miało miejsce od strony placu oraz podwórka i jest widoczne na zdjęciach z akcji). Policja NIE ZOSTAŁA zaatakowana przez aktywistów jako pierwsza jak twierdzi rzecznik policji i co nieudolnie starają się udowodnić zmontowanym filmem. Nawet na nim widać, że jako pierwsze zostały oddane strzały z broni w kierunku balkonu. Nie można uznać zrzuconych w odpowiedzi pojedynczych rac za akt agresji jeśli poprzedza je użycie granatów oraz broni gładkolufowej! Nie można wymagać od ludzi na których wysyła się atakujący oddział antyterrorystyczny, że wyjdą z budynku powiewając białymi flagami! Nie dajcie się oszukać policyjnej manipulacji, której tak łatwo ulegają media! Wyraźcie swój sprzeciw i solidarność z zatrzymanymi przybywając dziś o 19 na akcję pod Spodkiem, bądźcie z nami!!!

Aktualizacja: Wtorek, 8:14: Wczoraj odbyły się akcje solidarnościowe z zatrzymanymi uczestnikami Antykongresu w Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Odcinamy się od prób wydawania stanowisk i interpretacji wydarzeń przez grupy nie będące uczestnikami Antykongresu ani bezpośrednimi świadkami wydarzeń z Mariackiej.

Aktualizacja: 20:27: Wypuszczono pierwszą osobę.

Aktualizacja: 19:57: W Warszawie i Wrocławiu o godzinie 20:30 odbędą się akcje solidarnościowe z zatrzymanymi. Wcześniej odbyły się akcje w Poznaniu oraz samych Katowicach.

Aktualizacja: 14:30: Antykongres: Pod główną komendą policji w Katowicach odbyła się pikieta solidarnościowa; policjanci utrudniali nam możliwość przeprowadzenia pikiety tłumacząc to wyjątkowymi zaleceniami.

Aktualizacja: 12:00: Dementujemy wszelkie plotki, że skłotersi używali butelek petard oraz zachowywali się agresywnie. WŁAŚNIE DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE NASI PRZYJACIELE OD POCZĄTKU ZATRZYMANIA PODJĘLI STRAJK GŁODOWY.

Aktualizacja: 11:29: DZISIAJ O GODZ. 13:00 POD KOMENDĄ POLICJI W KATOWICACH (UL. LOMPY 19) ODBĘDZIE SIĘ PIKIETA SOLIDARNOŚCIOWA. ZATRZYMANO 21 NASZYCH PRZYJACIÓŁ! PRZYGOTUJCIE TRANSPARENTY I BĄDŹCIE Z NAMI! NIE DAMY SIĘ ZASTRASZYĆ!!!

Aktualizacja: 10:29: Pojawiła się informacja, że trzy aresztowane osoby zostały przewiezione do szpitala.

Aktualizacja: 8:30: Organizatorzy Antykongresu wydali oświadczenie:

Oświadczamy, że nasi towarzysze/ towarzyszki z ulicy Mariackiej w Katowicach zostali zaatakowani, pobici i zatrzymani przez grupę (anty)terrorystyczną. W trakcie ataku użyto granatów hukowych, podczas zatrzymania jedna osoba dostała ataku padaczki. Nasze działania miały charakter pokojowy i w zamyśle stanowić miały przeciwwagę dla wizji ekonomii przedstawianej nam przez władzę podczas EEC. Atak uznajemy za bezprawny akt przemocy wymierzony w prawa obywatelskie, godność oraz polityczną i osobistą wolność. Z chwilą zatrzymania nasi towarzysze rozpoczęli strajk głodowy. Dotarły do nas informacje, że Policja rozpowszechnia fałszywe informacje o interwencji. Nie dajmy się zastraszyć propagandzie policyjnego terroru! Nasi koledzy byli trzeźwi i pokojowo nastawieni. Prosimy wszystkich o rozpowszechnianie tej informacji oraz wsparcie i pomoc w staraniach o uwolnienie.

numer telefonu na komisariat gdzie aktualnie przybywają zatrzymani: 32 200 22 22

Chętnie przyjmiemy pomoc prawną!!

SPRAWA NA BIEŻĄCO OPISYWANA TUTAJ: https://www.facebook.com/antyekg

Aktualizacja: 20 kwietnia, 7:12: Jak informuje fanpage Antykongresu, wczoraj miało miejsce zaskłotowanie pustej kamienicy przy Mariackiej 31 w Katowicach. Na miejscu pojawiły się 3 radiowozy. Około 4 rano policja przypuściła atak na kamienicę.

Godzinę temu pojawiła się informacja, że wszyscy zgromadzeni w środku (21 osób) zostali pobici, a jedna osoba dostała ataku padaczki. Aresztowani rozpoczęli głodówkę.

CZEKAMY NA NAMIARY KOMISARIATU W KTÓRYM SĄ PRZETRZYMYWANI. NIE ZOSTAWIAMY ICH SAMYCH!

Zapraszamy na demonstrację przeciwko Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

W dniach 20 – 22 kwietnia do stolicy Śląska zjedzie się prawie 6000 przedstawicieli elit biurokracji i biznesu; unijnych komisarzy, premierów i ministrów, prezesów międzynarodowych korporacji i naukowców z dziedziny ekonomii. Za zamkniętymi drzwiami, pod osłoną policyjnych kordonów, będą dyskutować o unijnym programie inwestycyjnym, polityce energetycznej, roli państwa w gospodarce…

Jak co roku, wśród uczestników spotkań i dyskusji zabraknie tych, którzy ponoszą największe konsekwencje kongresowych debat i neoliberalnej polityki. Na liście gości EKG próżno szukać pracowników przedsiębiorstw, nad którymi wisi groźba likwidacji, społeczności i grup zawodowych wykluczonych z uczestnictwa w kapitalistycznym społeczeństwie, młodzieży stojącej przed wyborem: bezrobocie czy emigracja. Nie znajdziemy tam również osób zatrudnionych na śmieciowych umowach i pozbawionych podstawowych praw pracowniczych, ani tych złapanych w pułapkę zadłużenia i skazanych na życie na kredyt.

Dlatego 18 kwietnia, na dwa dni przed rozpoczęciem EKG, wychodzimy na ulice. Nauczeni krachem neoliberalnej globalizacji i trwającym od siedmiu lat kryzysem gospodarczym, wiemy nazbyt dobrze do czego prowadzi wykluczenie społeczeństwa z udziału w ekonomicznej debacie. Zbyt długo już ponosimy koszty decyzji podjętych za zamkniętymi drzwiami przez elity władzy i pieniądza. Idea gospodarczych kongresów i rządów polityczno – korporacyjnej oligarchii skompromitowała się ostatecznie wraz z bankructwem światowego systemu finansowego, upadkiem gospodarek Grecji, Hiszpanii czy Irlandii, i końcem polskiego mitu „zielonej wyspy”. Dlatego jesteśmy przekonani, że władza musi powrócić w ręce tych, których bezpośrednio dotyczą podejmowane decyzje – w ręce samorządów, pracowników i lokalnych społeczności, zorganizowanych na zasadach autonomii oraz dobrowolności.

DEMONSTRACJĘ ZACZYNAMY O 15.30. WKRÓTCE PODAMY MIEJSCE ROZPOCZĘCIA.

DO ZOBACZENIA NA MIEJSCU.

pisac"Vini, vidi, vici"

pisac"Vini, vidi, vici" Szkoda tylko, że dzisiejsza demonstracja pokazała środowisko walczące z wyimaginowanym wrogiem. Czy tu chodziło o kongres gospodarczy, czy o walki subkultur Słuchając tego co dobiegało z krzykaczek nie znalazłam związku z realiami. Chyba, że prawdą dzisiejszej demonstracji miało być nieśmiertelne przesłanie "faszyzm jest wszędzie".
Zakładam, że osoby, które brały udział w proteście przyszły tam świadomie. Zakładam, że celem demonstracji jest pokazanie tak władzy jak i reszcie społeczeństwa, że dochodzi do sytuacji nieakceptowalnej. Zakładam, że demonstracja dla władzy ma być sygnałem, a dla przechodniów szansą na usłyszenie informacji spoza głównego nurtu. Zakładam, że większą wartość ma świadomość jednego człowieka, niż dziesiątki rzuconych w kierunku policji kamieni. Zakładam, że pokazanie skali problemu osobie niezwiązanej z demonstracją jest bardziej wartościowej niż powiedzenie łaciną policji o tym jaką ich pogardą darzymy.
Jeśli moje założenia są słuszne to dlaczego organizatorzy zrobili wszystko żeby ta demonstracja wyglądała odstraszająco dla przeciętnego obywatela po prostu agresywnie?

"Dlatego jesteśmy

"Dlatego jesteśmy przekonani, że władza musi powrócić w ręce tych, których bezpośrednio dotyczą podejmowane decyzje – w ręce samorządów, pracowników i lokalnych społeczności, zorganizowanych na zasadach autonomii oraz dobrowolności."
Demonstracja została zorganizowana subkulturowo (subkulturę mentalnego zlewaczenia). Zabrakło miejsca na dialog (dwie pyskówki z policją to za mało na "dialog"). Czy ktoś się z jakimkolwiek lokalnym samorządem (poza skłoterskim) kontaktował?
Anarchizm to coś więcej niż kominiarki, banery i wygodne buty.

Czy możesz doprecyzować o

Czy możesz doprecyzować o co chodzi Ci z wygodnymi butami ?

wygodne buty pozwalają na

wygodne buty pozwalają na większą ilość przebiegniętych kilometrów/przemaszerowanych

pewnie ubrał niewygodne i

pewnie ubrał niewygodne i żal dupe ściska ,że niektórzy przyszli w wygodnych

wygodne buty jako synonim

wygodne buty jako synonim gotowości do protestów, tzn. chodzenia :)

Może on z tych, co wierzą

Może on z tych, co wierzą że rewolucjonista musi cierpieć egzystencjalnie, za miliony, i chodzi cały czas na akcje, knuje, demonstruje w niewygosnych? Np. lewy zakłada na prawą nogę i odwrotnie.

"subkulturę mentalnego

"subkulturę mentalnego zlewaczenia"
Śmierdzi ankapem.

Miejsce rozpoczęcia

Miejsce rozpoczęcia zostało podane na stronie. Szkoda, że info na CIA pozostało bez kontynuacji.
W trakcie marszu nie zostało podane miejsce mających odbywać się w najbliższych dniach wykładów. Czy zostały one odwołane? Gdzie można się dowiedzieć czegoś więcej?

A kogo to obchodzi?

A kogo to obchodzi?

Wykłady odbywają się w

Wykłady odbywają się w Inkubatorze Aktywności Społecznej na ul. Młyńskiej 5. Jutro będzie o 17.00.

błąd! nowa strona:

Akcja solidarnościowa z

Akcja solidarnościowa z zatrzymanymi dziś o 13.00 n ul. Lompy.

ONR dopiero co skończył

ONR dopiero co skończył swoje urodziny a już spamuje po internetach

24 min temu
Wielka Polska narodowa! Lewactwo nie przejdzie.

27 min temu
___towarzysze i towarzyszki anarchisci/anarchistki bolszewizm nie przejdzie. Dlatego tylko tak mozna z wami rozmawiac.

18 min temu
To komunisci nie anarchisci, strzelac do nich!

Przy okazji widać gdzie władzę boli. Mała anarchistyczna akcja - antyterroryści. Obchody neofaszystowskie w Poznaniu - msza, salka w Polskiej Akademii Nauk, zero konsekwencji za eksponowanie krzyży celtyckich na ulicach xD

Pikieta

Dziś o 13 na ul. Lompy 19 (pod komendą) pikieta solidarnościowa! https://www.facebook.com/events/417023821810909/417023825144242/

calym sercem jestem z tymi

calym sercem jestem z tymi aktywistami, ale prosze tez was o nie pisanie nieprawdy. Na filmikach opublikowanych przez policje (chocby na stronie tvn24) wyraznie widac ze z okien lecialy butelki i race w strone policji... Nie mozemy zarzucac panstwu klamstw w mediach i nagonki, kiedy sami klamiemy w takich sprawach.

Nie piszemy nieprawdy tylko

Nie piszemy nieprawdy tylko podajemy informacje w oparciu o nasze źródła. Poczekamy aż wyjdą z aresztu, powiedzą czy rzucali czy nie. Jeśli tak, to dlaczego, jeśli nie, to skąd ten film. Osoba, która przekazała nam informację, że żadnego rzucania nie było nic takiego nie widziała, a była w środku.

może osoba przekazująca

może osoba przekazująca była w ubikacji akurat wtedy ... za dużo w tym hipokryzji my dobrzy a oni źli ... potrzebny dialog więcej rozmów mniej kamieni i kominiarek ... bo środowisko zaczyna przypominać kibolską ustawke.

Dwie uwagi.1. z policją na

Dwie uwagi.

1. z policją na takim poziomie na jakim jest dialogu być nie może

2. kibole są dużo skuteczniejsi, niestety

Wiadomo dlaczego, w obronie

Wiadomo dlaczego, w obronie oczywiscie, i jak dla mnie jak najbardziej slusznie. Tylko nie rozumiem czasem tego usilnego wybielania sie. Z okien lecialy butelki i petadry, co widac na filmach, to nie ma sensu pisac 'dementujemy plotki iz aktywisci byli agresywni i rzucali czymkolwiek'. Po takich tekstach tracimy w oczach obserwatorow i czytelnikow, i wychodzimy po raz kolejny na niewiarygodnych.

już nie płacz hipisie

już nie płacz hipisie

Nie ma co się na hippiesów

Nie ma co się na hippiesów malować medialnie. Społeczeństwo lubi zadymiarzy - tych wygrywających. Sukces prawacko kibolskich ideolologów jest min. tego pokłośiem. Odejście młodzieży od form kontrkulturowych - owocem zciocenia tychże i rozmemłania na nieskończone dywagacje.

Bardzo dobra kacja, coś się dzieje.

EKG w Katowicach to

EKG w Katowicach to największe święto aliansu kapitalistów z władzą w tej części Europy. Co jest nie tak, że na akcje protestacyjne w związku z tymi wydarzeniami przybywa raptem garstka ludzi? Pytam poważnie, nie rozumiem tego..

Dołączam się do pytania

Dołączam się do pytania

Nic nie jest nie tak.

Nic nie jest nie tak. Wszystko jest tak, jak jest.

1. Wbrew temu, co odłam polskiego ruchu anarchistycznego ideologicznie związany z CIA prokuruje, polakom i polkom żyje się coraz lepiej. Nie widzą nic złego w kapitalizmie, korporacjach i biznesie.

2. Ludzie się boją - wdrapują się coraz wyżej jeśli chodzi o społeczne pozycje i majętność, tkają swój obraz klasy średniej lub wyższej - nie chcą tego stracić. Nie wypada się wychylać - spontaniczność i indywidualność to działy w świątyniach konsumpcjii, poczucie ich posiadania zapewniają sklepy z odzieżą, zapachami, kosmetykami, sieci fryzjerskie gdzie są przygotowane szablony niekonwencjonalnych i zbuntowanych fryzór. Protesty uliczne to rozrywka zarezerwowana dla kiboli, dresów, nacjonalistów jakiś, albo polityków czy jakichś starych ludzi z PIS czy Solidarności. Albo górników czy pielęgniarek - te grupy budzą obrzydzenie, i strach przed byciem jak oni, bo oni nie mogą konsumować jak się powinno.

3. Anarchizm kojarzy się z przegranymi, nieudacznikami. Z subkulturami, a subkultury są na serio, czyli są częścią starego. Z niskimi, zaniedbanymi ludźmi, ubranymi po części w militarną odzież, po części używane bety sportowe z lumpexów. Z krzyczącymi o krzywdzie swojej i innych, żalącymi się na brutalność policji i brak sprawiedliwości ze strony aparatów państwa, donoszącej o inwazji faszystów i rasistów - czyli generalnie z ludźmi którzy cały czas przegrywają, domagają się uwagi, pouczają jak powinno być. Warto sobie zdać z tego sprawę, bo naprawdę dla tak zwanych normalnych ludzi anarchiści i całą reszta tej "rewolucyjnej lewicy", jest nie do zniesienia. Odbiór osób związanych z anarchizmem jest taki, że są nudni, upierdliwi, zasadniczy, i im jeszcze nie wychodzi cały ten anarchizm. Brunatne kołki wyewoluowały sprawnie od agroskinowskiego bucolstwa do bycia porządanymi towarzysko, nacjonalizm jest sexy.

To tak na prędce - w tej sytuacji wychodzenie do ludzi z programem i aktywizmem jest nieporządane.

Muszę się niestety z Tobą

Muszę się niestety z Tobą zgodzić. Zdaje się zaś, że przyczyny takiego stanu rzeczy tkwią w tym, że polskie społeczeństwo mentalnie tkwi w głębokim zniewoleniu, 95% ludzi nie ma żadnej świadomości politycznej, gospodarczej czy społecznej. Nie dlatego że są głąbami, po prostu nie interesują ich mechanizmy, które kreują ich życie i otaczającą rzeczywistość. Zdumiewająca arogancja i samobójczy egoizm. W obliczu tego należy się zastanowić, czy wychodzenie z postulatami wolnościowymi do ludzi, którym dobrze w klatkach i na łańcuchach, w ogóle ma sens...?

Nie spełniam twoich

Nie spełniam twoich standardów z punktu 3, dalej mimo to uważam się za anarchistę i sram na to czy jestem nie do zniesienia jak to ujmujesz dla społeczniaków którzy sąsiada by utopili w łyżce wody za nowy samochód. Wali mnie też że jestem nudny dla kogoś kto napieprza 20 odcinków seriali dziennie, albo upierdliwy, niemodny czy zbyt zasadniczy. Punkt drugi to oczywistość, jakieś pomysły czy będziesz płakał że jest słabo?

z logiką średnio, lub ja

z logiką średnio, lub ja napisałem nieczytelnie

fajnie, że tak uważasz, i że nie spełniasz stereotypu. dla jednak odłamu anarchizmu, który chce uświadamiać, przewodzić, porywać masy, to jest ważne, bo tak naprawdę to oni szkodzą, a nie prowadzą walkę.

mnie odpowiada model chociażby Wolves Of Vinland, a nie kierowanie energii na zmiany w społeczeństwie. a jak już, to robić to skutecznie, a nie wymachiwać pomazaną sprayem ścierką ze szczytnym hasłem na tle przemyślanych socjologicznie i neurofizjologicznie reklam i szyldów świata konsumpcji.

gdyż w walce o byt

gdyż w walce o byt najważniejsze jest nie to być najsilniejszym, ale umieć najlepiej się przystosować, dlatego tak dużo ludzi siedzi w więzieniach, a po wolności chodzą prawie same karaluchy

warto się zastanowić co to

warto się zastanowić co to znaczy być najsilniejszym, bo mnie się wydaje, że nie tylko mieć największy biceps. definicja inteligencji często zawiera w sobie dogmat przystosowania się.

"Wbrew temu, co odłam

"Wbrew temu, co odłam polskiego ruchu anarchistycznego ideologicznie związany z CIA prokuruje, polakom i polkom żyje się coraz lepiej. Nie widzą nic złego w kapitalizmie, korporacjach i biznesie."

A gdy wracamy do rzeczywistości... http://forsal.pl/artykuly/867996,emerytura-nie-uratuje-nas-przed-ubostwe...

A ten artykół to niby jest

A ten artykół to niby jest rzeczywisty ?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.