Londyn: Pracownik porażony prądem i zwolniony

Świat | Prawa pracownika

Dnia 28 listopada członek Inicjatywy Pracowniczej, przebywający na emigracji w Londynie, uległ porażeniu prądem podczas pracy na budowie. Następnego dnia zwolniono go z pracy.

W miejscu gdzie pracował zatrudnionych jest około piętnastu robotników. Wszyscy to Polacy, z których niemal żaden nie zna języka angielskiego. Również majster i manager są Polakami. W minioną środę poszkodowany pracownik został porażony prądem o napięciu 110 V podczas wyjmowania z uszkodzonego trójnika wtyczki od kabla zasilającego pompę. Zarówno trójnik, jak i rękawice pracownika były mokre.

Poszkodowany zażądał od majstra wpisu wydarzenia do budowlanej książki wypadków oraz zwrócił uwagę na to, że nie odbył żadnych szkoleń z zakresu BHP wymaganych przy pracy na budowie. W konsekwencji odesłano go do domu, nie udzieliwszy mu żadnej pomocy i nie zapewniwszy opieki lekarskiej. Następnego dnia z poszkodowanym spotkał się główny manager budowy, który poinformował go, że jest zwolniony. Zapytany o powód powiedział, że jest nim… redukcja etatów.

Zwolniony poszukuje aktualnie pomocy prawnej, by założyć byłemu pracodawcy sprawę w Trybunale Pracy w związku z wypadkiem i nielegalnym zwolnieniem.

(ozzip.pl)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.