Londyn: TOTALITARYZM – tu nie ma miejsca na WOLNOŚĆ!

Świat | Ruch anarchistyczny

Od kilku lat osoby związane z Kurierem Syndykalistycznym oddają hołd ofiarom stanu wojennego a także robotnikom zamordowanym w Gdańsku 1970 roku. W piątek, 13 grudnia wraz z antyfaszystami/kami z grupy Dywizjon 161 zebraliśmy się w około 20 osób pod pomnikiem Nieznanaego Robotnika przy Trinity Square, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty w hołdzie wszystkim robotnikom zamordowanym przez totalitarne rządy. Przypomnieliśmy również o współpracy Jaruzelskiego z Margaret Thatcher, kiedy Jaruzelski wysyłał z Polski węgiel do Wielkiej Brytanii aby zgnieść strajk brytyjskich górników.

Stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim dyktaturom i autorytarnym tendencjom w ruchu pracowniczym i politycznym, dlatego śmieszą nas nacjonalistyczne szopki „upamiętniające” stan wojenny. Doskonale wiemy jak nacjonaliści w tamtych czasach popierali wprowadzenie stanu wojennego i działali pod parasolem PZPR (polecamy artykuł „Nacjonalizm w służbie komunizmu”: http://www.rozbrat.org/publicystyka/analizy/4068-nacjonalizm-w-sluzbie-k...). Nacjonalizm jak i bolszewizm, niejednokrotnie podnosiły państwową pałkę i były katem dla pracowników którzy w pierwszym szeregu walczyli o wolność i lepszy świat.

Po złożeniu kwiatów udaliśmy się na imprezkę integracyjną,która zgromadziła około 50 osób, gdzie przy tematycznej muzycę do późnych godzin nocnych kontynuowaliśmy rozmowy i dyskusję.

Źródło: http://kuriersyndykalistyczny.wordpress.com/2013/12/14/totalitaryzm-tu-n...

Dzięka za akcent

Dzięka za akcent górniczy!
Pozdawiam ze Śląska.

Chyba wam się w dupach

Chyba wam się w dupach poprzewracało,

Rozumiem słuszną krytykę stanu wojennego i militaryzacji ówczesnego życia społecznego, ale porównywanie tego do jakiegokolwiek totalitaryzmu świadczy albo o zupełnej ignorancji dotyczącej świata w którym żyjemy albo żałosnej propagandy rodem od prawicowych publicystów.

Jeśli mieszkacie w UK to myślę że stać was spokojnie na wyjazd na tydzień do jakiegokolwiek kraju trochę bardziej oddalonego od Europy. Zobaczycie jak wygląda tam życie i przestaniecie pierdolić farmazony.

W zasadzie w większości państw na świecie łącznie z tymi które mają łatkę demokratycznych i szanujących z grubsza prawa człowieka jak tylko sytuacja robi się trochę gorętsza, metody stosowane podczas stanu wojennego w Polsce są czymś normalnym. Wyszukajcie sobie materiały z Brazylii, RPA, Meksyku, Korei Południowej.

I apropo porównywania Jaruzela do Pinocheta. W Chile w którym mieszka niespełna 15 milionów osób zostało zamordowanych kilkanaście tysięcy i kilkadziesiąt tysięcy było torturowanych i przetrzymywanych w obozach koncentracyjnych.

ANTIKLAS.pl | fb

czyli co? Stan wojenny był

czyli co? Stan wojenny był w sumie spoko, a Jaruzel to mały Wojtuś przy pinosiu?! Nie kumam Cię

Z tym Pinochetem słuszna

Z tym Pinochetem słuszna uwaga, rozmiar i skala nieporównywalna z tym co robił Jaruzelski. Co nie zmienia faktu, że obaj to chuje.

zgoda. jednak mysle ,ze

zgoda. jednak mysle ,ze chodzi o to ,ze nie wazne z ktorej strony (opcji politycznej) tak samo boli.

Bełkot

Chociaż znany jesteś z pisania bzdur smarkaczu, to mimo wszystko Ci odpiszę. A więc system panujący w Polscę po 1945 roku był systemem totalitarnym. Tortury, zniknięcia ludzi, propaganda i kompletny brak wolności słowa, przy jednopartyjnej dyktaturze. Porównaj sobię definicję do tego co było np za Jaruzelskiego: "Totalitaryzm (dawniej też: totalizm) – system rządów dążący do całkowitej władzy nad społeczeństwem za pomocą monopolu informacyjnego i propagandy, ideologii państwowej, terroru tajnych służb wobec przeciwników politycznych, akcji monopolowych i masowej monopartii".

Licytacja kto zamordował więcej ludzi nie ma sensu. A jak ci się tak podoba PRL, którego i tak nie pamiętasz bo za gówniarz jesteś to zawszę możesz sobie kupić bilet do Korei Północnej.

Te bilety nie są tanie. Nie

Te bilety nie są tanie. Nie mówiąc już o pozwoleniu na zamieszkanie tam.

Primo. PRL dzielimy na okres

Primo. PRL dzielimy na okres stalinowski i poststalinowski
Dwa. Ta twoja definicja totalitaryzmu równie dobrze pasuje obecnym od paru lat rządom POPiSu czy układowi z Punto Fijo skoro analiza ilościowa nie jest dla ciebie niczym ważnym.
Trzy. Definicje z podręczników od WOSu pisane przez niskopłatnych kutasiarzy pracujących dla chujowych wydawnictw nie są, delikatnie to ujmując, źródłem na którym bym się opierał.

pozdrowienia i zluzowania odbytu

ANTIKLAS.pl | fb

co za prawacki bełkot

Sytuacja w czasie wojny domowej 1944-47 była inna od tej w czasie stanu wojennego.

Radził bym poczytać o reżimie Pinocheta, jakie tortury stosowała tajna policja DINA, ilu ludzi zamordowała.

Jaruzelski był aparatczykiem ale nie był Pinochetam

A gdzie

A gdzie masz łosiu w relacji Pinocheta? Czytam, czytam i nie mogę znaleźć. Ot bolszewicka manipulacja prawdą.

Jesteś idiotą. IDIOTĄ.

Jesteś idiotą. IDIOTĄ. Możesz podać sobie rękę z obłąkańcami w stylu Macierewicza i innych katojebliwych prawaków.

Świat to nie jest miejsce miłe. Gatunek homo sapiens to nie jest gatunek miłujący pokój. Więc dziecko, wypierdalaj do książek, bo twoja wizja tego jak powinno być, nie pokrywa się z rzeczywistością. Nie będzie jak Ty chcesz dziubdziusiu.

Oprócz początku ery komunizmu w Polsce, kiedy faktycznie na falach stalinowskiego terroru dokonywano strasznych rzeczy, to ofiar było tyle, co kot napłakał. Nie mówię, że było ładnie i miło, ale porównywanie ustroju w PRL do Korei, Chile, nazistowskich Niemiec, to jest skandal, groteska i brak szacunku dla ofiar tamtych reżimów. Kompletnie nie ta skala, nie ten zestaw tortur, nie to zastraszanie.

Bolszewicki paranoiku,

Bolszewicki paranoiku, autorytarna władza objawia się na wiele sposobów. Polityka jest dla ciebie za trudna więc zajmij się np. modelarstwem. Od razu widać, że nie żyłeś w tamtych czasach albo tatuś do partii należał i mięsko na tależyku codziennie było. Oprócz ofiar grudnia 70' i stanu wojennego oddano hołd wszystkim robotnikom, którzy byli i są ofiarami autorytarnej władzy. Boli cię porównywanie twojego ukochanego PRLu do innych zbrodniczych reżimów? To spierdalaj bo to nie ten portal, na szczęście bolszewicy jesteście wymarłym gatunkiem...

1. Nienawidzę komunizmu, w

1. Nienawidzę komunizmu, w bolszewickiej odmianie szczególnie
2. Modelarstwo jest dużo bardziej skomplikowane, oraz produktywne od tego czegoś co zwie się polityką-o której nie mówimy matole nadający ludziom myślącym inaczej niż tobie wykładnia każe, bo mówimy o historii, o liczbach i porównaniach, jednak ty roszczeniowo wobec rzeczywistości nadajesz mi miano bolszewika ...
3. Żyłem w tamtych czasach, a przynajmniej końcówce, załapałem się jeszcze jako młodociany punk na napierdalanki z ZOMO
4. W dupie mam PRL jak i tych robotników, do których się spuszczasz, niczym bolszewik fetyszysta

A już wmieszywanie Londynu,

A już wmieszywanie Londynu, gdzie się wam żyje w porównaniu do innych miejsc po prostu wspaniale, do oskarżeń o totalitaryzm, to naprawdę zasługuje na wpierdol od policji i wydalenie z kraju. Bo ich obrażacie, i sam bym był wkurwiony, gdyby np jakiś Chińczyk z bandą krzyczał, że Polska jest jak Kambodża pod rządami Khmerów.

Naucz się

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Hołd oddaliśmy przede wszystkim robotnikom zamordowanym w Polsce w latach 70-tych i podczas stanu wojennego, przy okazji wspomniano o współpracy kapitalistki Thatcher z "socjalistą" Jaruzelskim przy zgniataniu robotniczego protestu. Nie widzę tu oskarżania UK o totalitaryzm, a swoją drogą jako internacjonaliści krytykujemy działania również rządu Wielkiej Brytanii - kapitał nie ma narodowości, a ze swoimi hasłami, że "policja powinna nam spuścić wpierdol i wyrzucić z kraju" to pomyliłeś portale leszczu.

No tak, miasto w którym

No tak, miasto w którym wszędzie operuje CCTV (nawet w toaletach!), w kraju w którym dni wolne od pracy ustalane są przez banki, to oaza wolności.

Bo banki już od dawna

Bo banki już od dawna działają w oddzieleniu od państwa. Nowa rzeczywistość - na którą ten dziwaczny komunistyczny quasi anarchizm odpowiedzi nie ma.
Czyli znienawidzone państwo zostało odsunięte od decyzji. Nie powinieneś się cieszyć?

Panowie anarchiści, ciekawe

Panowie anarchiści, ciekawe czy kiedyś na fali potępiania terroru potępicie terror członków CNT-FAI z początku hiszpańskiej wojny domowej, którego ofiary liczą się w tysiącach. (maksymalne szacunki ok. 30 tys)...
I nie ma znaczenia, że terror faszystów był stosowany na większą skalę.
Białagwardia w Rosji również jako pierwsza zaczęła masowy i okrutny terror wobec Bolszewików, którzy odpowiedzieli im z czasem tym samym. Bolszewików potępiacie, Jaruzela również.
Kiedy potępicie swoich ideowych protoplastów?

Podasz jakieś źródła na

Podasz jakieś źródła na temat tego "terroru" spoza Frondy i Wpolityce.PL? Hehe.

zaraz

jeszcze chwila, a z takimi polskimi historykami to będzie, że to CNT-FAI dokonało puczu, gwałciło, paliło i mordowało, a dobry wujek Franco z bohaterską Falangą wyzwalał Hiszpanię od morderców... Oczywiście żadnych źródeł, tylko cytaty ludzi wierzących w byty urojone i że ziemia jest płaska...

Liczba ofiar czerwonego

Liczba ofiar czerwonego terroru w strefie republikańskiej wyniosła 38 tys.; prawie połowa z nich została zabita w Madrycie(8815) i w Katalonii (8352) latem i jesienią 1936 roku.
Na podstawie A. Beevor "Walka o Hiszpanie 1936-39" oraz Glicerio Sanchez Recio "Justica y guerra Espana. Los tribunales populares(1936-1939)". (Po bardziej szczegółowe dane zapraszam do pierwszej pozycji, dostępnej na polskim rynku).
Zapewniam, że zarówno jeden jak i drugi historyk nie są związani z prawicą, i choć są historykami burżuazyjnymi, to starają się być jak najbardziej obiektywni.
Widzicie towarzysze, moje poglądy bliskie są POUM - ale w przeciwieństwie do Was nie wybielam swojej strony i nie pieje w świętym oburzeniu nad zbrodniami innych, w tym wypadku Jaruzela ;)

w tym tekście chodziło

w tym tekście chodziło chyba o potępienie totalitaryzmów a jeżeli ty w republice widzisz totalitaryzm to ja żełaju tiebia mnogo szcziastia i wsiech uspiechaw!

Oczywiście członkowie

Oczywiście członkowie CNT-FAI nie odpowiadają za wszystkie 38 tys. ofiar, bo w tą liczbę wliczone są zbrodnie wszystkich republikańskich ugrupowań. Ale nie da się ukryć, że najwięcej ofiar było w początkowym okresie wojny domowej, a wtedy w Katalonii i Madrycie dominowała właśnie CNT-FAI.
Część terroru można przypisać kryminalistom, ale za większość ofiar odpowiadają anarchiści.
Przyjmijmy hipotetyczną, najniższą z możliwych, liczbę ofiar anarchistycznego terroru na 8 tys.
Jest to znacznie więcej niż terror Jaruzela.
Ps. Mam nadzieje, że nie ocenzurujecie niewygodnych informacji ;)

Tu masz jakie komentarze

Tu masz jakie komentarze cenzurujemy http://menazeria-cia.blogspot.com/
A co do 38 000 ofiar to większość zabił wściekły tłum, a nie żadne ugrupowanie. https://cia.media.pl/o_rzeziach_w_hiszpanii_w_czasie_wojny_domowej

a przepraszam ten cały poum

a przepraszam ten cały poum to pacyfiści byli

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.