Londyn: Strajk maszynistów metra

Świat | Prawa pracownika | Strajk

Członkowie związku zawodowego ASLEF – reprezentującego maszynistów londyńskiego metra rozpoczęli dzisiaj w godzinach porannych strajk. Ponad 90% maszynistów głosowało za strajkiem. Powodem konfliktu pomiędzy maszynistami a zarządem London Underground jest kwestia płacy w dni świąteczne. Członkowie związku od 3 lat próbują wynegocjować dodatki za pracę w dni świąteczne (tzw. Bank Holidays i Boxing Day), lecz wszelkie próby rozmów kończyły się fiaskiem z powodu braku chęci do negocjacji ze strony zarządu.

Związkowcy przygotowali program w którym chętni do pracy w święta będą się zmieniać i dobrowolnie pomiędzy sobą ustalać system zmianowy tak, aby spełniał wymogi zarówno bezpieczeństwa jak i potrzeb mieszkańców Londynu. Jednocześnie pracujący w święta będą otrzymywać dodatek do wynagrodzenia. Zarząd konsekwentnie łamie swoje obietnice i regularnie odkłada rozmowy w czasie.

Maszyniści zagłosowali również za strajkiem w dniach 18 i 25 stycznia 2013 r.

www.kuriersyndykalistyczny.wordpress.com

oni sa w rabc? bo nie moge

oni sa w rabc? bo nie moge znalezc;/

www.zsp.net.pl
"Guernica Y Luno - 5 minut"

    IWA-AIT.ORG

żaden

żaden związek zawodowy w UK nie jest ani w Red&Black Coordination ani w IWA. Jedynie SolFed jest członkiem IWA - ale oni nie są związkiem zawodowym. Brytyjska sekcja IWW jest obserwatorem w ramach RABC.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.