Madryt: Nie płaćcie za kryzys kapitalistów

Świat | Protesty | Ruch anarchistyczny

28 marca w wielu europejskich miastach odbyły się demonstracje antykryzysowe. W Madrycie demonstrację zorganizował anarchosyndykalistyczny związek CNT-AIT. Ponad 2500 ludzi wzięło udział w marszu anarchistów.

Były przemówienia nt. związku kapitalizmu z kryzysem oraz o różnych walkach pracowniczych w Hiszpanii. Manifestanci także wyrazili swoją solidarność z 11 ludźmi zatrzymanymi wczoraj w Vallekas podczas demonstracji antyfaszystowskiej.

W demonstracji wzięli udział pracownicy z dziennika ABC zrzeszeni w CNT. Dziennik ogłosił, że zwolni 238 pracowników. Do Madrytu także przyjechał cenetista z Lebriji, który opowiedział o wystąpieniach pracowników i bezrobotnych w tym mieście.

CNT zorganizował manifestację także na Tenerife.

kolejna demonstracja :)

Hiszpania: manifestacje przeciwko liberalizacji aborcji
Tysiące osób i wiele organizacji pozarządowych, m.in. Stowarzyszenie Życie i Stowarzyszenie Lekarzy w Obronie Życia, wzięły udział w Madrycie w niedzielnej manifestacji przeciwko opracowanej przez rząd reformie, która liberalizuje aborcję.
Według organizatorów w Madrycie manifestowało ponad pół miliona osób. Protesty pod hasłem: "Życie tak, aborcja nie" zorganizowano także w wielu innych miastach Hiszpanii.

W manifestacji w stolicy uczestniczyło także kilku deputowanych z ramienia prawicowej Partii Ludowej (PP), wyrażających jednak tylko własne poglądy, a także jeden deputowany socjalistyczny z Andaluzji.

Protestujący wyruszyli sprzed ministerstwa ds. równouprawnienia w centrum stolicy. Na czele niesiono transparent z napisem: "Nie ma prawa do zabijania, jest prawo do życia". Uczestnicy pochodu byli ubrani w czerwone czapki i nieśli czerwone baloniki. Śpiewali i skandowali hasła przeciwko przerywaniu ciąży.

W Grenadzie, gdzie manifestowało około 3 tysięcy osób, doszło do gwałtownej wymiany zdań między zwolennikami i przeciwnikami prawa do aborcji. Grupa kontrmanifestantów niosła transparenty z napisami: "Wasza demagogia cuchnie" i "Wyrwijcie różaniec z waszych jajników". Interweniowała policja, która rozdzieliła obie grupy.

Reforma zaproponowana przez socjalistyczny rząd premiera Jose Luisa Rodrigueza Zapatero dopuszcza aborcję na życzenie do 14 tygodnia, a do 22 tygodnia ciąży, jeśli lekarz stwierdzi poważne zagrożenie dla życia kobiety lub uszkodzenie płodu. Nowe prawo zezwala na przerwanie ciąży 16-latkom bez zgody i wiedzy rodziców.

Obecne prawo hiszpańskie dopuszcza aborcję do 12. tygodnia, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, a do 22. tygodnia w przypadku groźby uszkodzenia płodu.

Dopuszcza się też przerwanie ciąży w każdym okresie, jeśli urodzenie dziecka stanowi zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego matki. Konieczne jest w takich przypadkach orzeczenie lekarskie.

moje zdanie

Aborcja jest "wewnętrzną" decyzją kobiety i nie mamy prawa osądzać czy robi źle czy dobrze. niech polityka wypierdala z tego rejonu!!

a moje zdanie jest

Fajnie ze na CIA nie ma cenzury :)
Moja najlepsza przyjaciółka poddała się aborcji ... ona jest świetną kobietą ... mam tylko nadzieje że nie będą ją spotykały jakieś kary za to że wtedy tak wyszło. Modlę się za nią, bo teraz będzie rodziła, a nie jest całkiem zdrowa i w nie jest w pełni sił. Oby wszystko skończyło się szczęśliwie .
Wypuścić greckich anarchistów z więzień ! Mamy dość ucisku !

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.