Madryt: Demonstracja przeciw bezrobociu

Świat | Protesty | Ubóstwo

Kilkaset osób wzięło udział w anarchistycznej demonstracji przeciwko bezrobociu zorganizowanej przez madrycką CNT.

W demonstracji wzięli też udział związkowcy z Cadiz i Motril, a także Związek Bezrobotnych Anarchistów i Młodzieżówka Wolnościowa i inne organizacje. Demonstracja rozpoczęła się w dzielnicy Carabanchel w Piazza Porto o 12.30, a zakończył o godzinie 14.00 na placu Marques Vadillo.

Anarchosyndykaliści postulują wprowadzenie 30-godzinnego tygodnia pracy bez redukcji płac (co jest ich postulatem od dziesiątek lat), prawa do przejścia na emeryturę w wieku 55 lat przy pełnej kwocie emerytury.

Padały również hasła antypolicyjne nawołujące do kontynuowania walki w przypadku represji. Kampania madryckiej CNT dotycząca bezrobocia ma za zadanie pokazać społeczeństwu, iż jego problem dotyczy wszystkich pracowników bez względu na to czy mają pracę czy nie. Wyrażono również solidarność z represjonowanymi antyfaszystami.

30-godzinnego dnia pracy?

30-godzinnego dnia pracy? Chyba tygodnia :)

30 dniowego dnia czy

30 dniowego dnia czy tygodnia?

Jak w ogóle można

Jak w ogóle można demonstrować przeciw bezrobociu. Co za bzdura.

jezeli uwaza sie, ze

jezeli uwaza sie, ze bezrobocie jest instrumentem celowo wprowadzanym przez wladze i kapitalistow po to, by jeszcze bardziej terroryzowac ekonomicznie spoleczenstwo, to mozna. W normalnym systemie postep technologiczny powinien prowadzic do zmniejszenia czasu i intensywnosci pracy, przy zachowaniu pelnego zatrudnienia, w kapitalizmie prowadzi do zwalniania coraz wiekszej rzeszy ludzi "niepotrzebnych", podczas gdy ci pozostali przejmuja ich obowiazki i pracuja jeszcze ciezej.

Jeśli odwołujesz się do

Jeśli odwołujesz się do obiektywizmu i starasz się naukowo/racjonalnie argumentować, to wyklucz pojęcie normalności. Twoja wypowiedź jest mniej więcej takiego samego poziomu, jak powiedzieć : w normalnym wszechświecie nie byłoby celowo wprowadzanej zimy, gradobicia i śniegu. Zamiast oskarżać wszechświat, załatw sobie ciepłą odzież i ogrzewanie, a nie narzekaj.

Bezrobocie jest wynikiem nie tylko działań rządów i korporacji, ale samych ludzi. Pracy nie ma i nie będzie, a ziemia jest przepełniona, co implikuje właśnie owo bezrobocie. Oskarżanie polityków i kapitalistów jest śmieszne, i nic nie wprowadza innego - to że chciwcy i dominujące jednostki są w ramach homo sapiens, to nie jest żadna nowość, i jest to stała.

bzdury

bzdury wypisujesz.

bezrobocie jest glownie spowodowane wlasnie przez kapitalizm i korporacje. Praca jest i bedzie tylko trzeba odsunac swinie od koryta tak by nie mogly gromadzic w nieskonczonosc i grabic wszystkich wokol, kapitalizm jest w stanie wyzywic ludnosc dwa razy taka jak teraz, tylko ciule pilnuja by tylko ich dupa byla wazna.

jak jestes pogodzony z losem i wolisz byc podnozkiem do konca zycia to idz smucic gdzies indziej.

Jakim pogodzonym człowieku.

Jakim pogodzonym człowieku. Dlatego własnie określiłem się między innymi anarchistą, że chcę żyć samodzielnie, świadomie, odpowiedzialnie, i się realizować. To ty smucisz, i niestety coraz więcej roszczeniowej bandy, nie wiedzieć czemu okreslającej się anarchistami/stkami.

Zrób coś, aby wejśc na poziom dla tych świń u koryta normalny, i z tego poziomu pokaż innym, że można być ok. Tylko problem w tym, że aby wejść na ten poziom, trzeba się mnóstwo natrudzić, i naumieć. Odebrać, przepędzić, abstrachując od sprawiedliwości takiego procesu - tak, tylko do tego trzeba mieć siłę. A siłę mają oni. I tak, możesz się ugryźć ze złości w dupę, bo nic nie zrobisz takimi metodami jak piszesz.

Niezależnie jaki system, przy naturze homo sapiens w tak przepełnionym świecie nie ma rady na to, że coraz więcej ludzi nie będzie mogło w idiotyczny sposób zdobywać papierków koniecznych do nabywania. I nie wiem czemu ma być jeszcze dwa razy więcej ludzi niż teraz, skąd energia i czym oddychać ? Bzdury jakieś, rodem z majaków idealistów na poziomie intelektualnym szkarłupnia z lat rewolucji bolszewickiej.

Co ty tu jeszcze człecze

Co ty tu jeszcze człecze robisz i co to za jakiś bełkot?

Powtórzę pytanie które raz już zadałem gdzie indziej- czy tylko Polacy są takimi debilami?

Czyli co, twierdzisz, że

Czyli co, twierdzisz, że wszystkie potrzeby ludzkie są już spełnione (a najpierw gadają że są nieograniczone...)? Nie potrzeba nowych domów, dróg?

Zawsze jest jakaś praca do wykonania, ale nie zawsze jest komu za nią zapłacić- bo w kapitalizmie praca nie ma na celu zaspokajać konkretne potrzeby, lecz przynosić zysk.

Poprawione:) Spokojna

Poprawione:) Spokojna głowa. Pracownicy jeszcze nie domagają się pracować ponad dobę.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.