Nowy Jork: Operacja policyjna przeciw studentom

Świat | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty | Represje

10 kwietnia grupa radykalnych studentów postanowiła znowu okupować uniwersytet "the New School" w Nowym Jorku. O godz. 5:00, kilkadziesiąt studentów okupowało budynek uniwersytetu. Wywiesili transparent z napisem "Okupacja" oraz czarno-czerwoną flagę na dachu.

Ok. godz. 6:30 zaczęła pikieta wspierających studentów przed uniwersytetem. Policja już była na miejscu i nie pozwala pikietujących stać przed uniwersytetem.

O godz. 8:30 prezydent uniwersytetu Kerrey ogłosił, że studenci będą zawieszeni. Ok. godz. 9:00 pojawia się wielu policjantów, oddziały prewencji na dachu oraz śmigłowiec. Studenci rozumieją, że będzie atak policji. Godzina później, niektórzy z nich próbują wejść pokojowo z budynek jednak policja zamyka drzwi i używa gazu pieprzowego wobec nich. W końcu większość studentów uciekała ale policja aresztowała 22 osób. Wszystkim postanowiono zarzuty, m.in. o napaści na funkcjonariusza policji, kradzieży, zniszczenie mienia.

Na portalu internetowym gazety "the New York Times" pojawiło się wideo, które pokazuje jeden z incydentów z policją. Wideo

Nowe wideo z akcji: http://www.newschoolinexile.com

Doszło także do starć z protestujących. Później ludzie próbowali maszerować pod dom prezydenta uniwersytetu ale zostali zablokowani policją. Doszło do kolejnych starć, przywrócono barykady policyjne.

Później odbyło się kolejne zgromadzenie w parku i ludzie demonstrowali pod domem Kerrey'ego.

Prezydent uniwersytetu kłamał do mediów oraz do policji, że studenci atakowali ochroniarza ale to twierdzenie okazało się nieprawdą.

ale pizdy

z tego, co widać na wideo to niezłe pizdy z tych policemanów, biją jak dzieci w przedszkolu, w dodatku bezkarnie, niewyżyte psy mają okazje podleczyć własne kompleksy

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.