Palestyna: Wyrwa w murze w XX rocznicę zburzenia muru berlińskiego

Świat | Militaryzm | Represje | Ruch anarchistyczny

W 20 rocznicę upadku muru berlińskiego Palestyńczycy wspierani przez żydowskich aktywistów anty-izraelskich wyłamali przy pomocy hydraulicznego podnośnika jedno z przęseł nieslawnego muru w pobliżu wioski Nilin. Na jednym z bannerów wywieszonych podczas akcji był napis: "Nie ważne, jak wysokie, wszystkie mury upadną."

W niedługą chwilę po rozpoczęciu akcji po drugiej stronie muru pojawił sie izraelski patrol, który ostrzelał protestujących gazem łzawiącym.

Za: infoshop.org

"żydowskich aktywistów

"żydowskich aktywistów anty-izraelskich"? Myślałem jak dotąd, że do raczej domena Ahmedineżada i jemu podobnych apologetów Hitlera, ale widocznie wszystko już jest możliwe.

4 slowa

nasze ulice, wasze lecznice

Widocznie komuś się nie

Widocznie komuś się nie mieści w głowie, że aktywiści urodzeni w Izraelu mogą zwalczać "własne" państwo.

Nacjonaliści polscy i izraelscy nigdy tego nie pojmą, bo są tak samo ograniczeni.

Zwalczać własne państwo

Zwalczać własne państwo mogą, chwała im i gratulacje, ale nie takie jest znaczenie tego przymiotnika. Polak wykazujący się postawą anty ukraińską to bynajmniej nie miłujący wolność anarchista, ale wręcz przeciwnie osobnik podważający Ukraińców prawo do wolności swobód i tak dalej. Można krytykować politykę państwa czy samo państwo, ale antyizraelskość to nienawiść do Żydów-Hebrajczyków. A że mi się nie mieści w głowie o swoją drogą - uważam to za brak instynktu samozachowawczego.

To dyskusja czysto

To dyskusja czysto semantyczna. Chodzi o zwalczanie państwa Izrael, a nie o zwalczanie osób o narodowości izraelskiej.

a nie żydowskiej?

a nie żydowskiej?

zbior ciekawostek

w Izraelu nie istnieje narodowosc izrealska (rowniez w swietle prawa) i wlasnie dlatego bycie aktywista antyizraelskim oznacza sprzeciw wobec panstwa Izrael. wrogosc do Zydow jest tradycyjnie okreslana mianem antysemityzmu.

wlasciwie trafniejsze byloby powiedzienie, ze ci aktywisci sa antysyjonistyczni. ideologia mowiaca o tym, ze celem narodu zydowskiego powinno byc utworzenie panstwa Izrael na historycznych terenach bibilijnych to syjonizm. aktywistow zwalczajacych syjonizm bylo wsrod Zydow zawsze pelno i to po obu stronach sceny politycznej. byla asymilacyjna prawica zydowska i antypanstwowa lewica zydowska. nawet ortodoksyjni Zydzi, zwlaszcza hasydzi sprzeciwiali sie tworzeniu panstwa Izrael jako, ze uwazali ze Panstwo Boze powstanie po dniu sadu i proba tworzenia go teraz jest swietokradztwem. wlasciwie najwiekszym promotorem syjonizmu w dziejach byl Hitler. po Hitlerze poszlo z gorki.

takze tak, byli sa i beda aktywisci zydowscy sprzeciwiajacy sie istnieniu panstwa Izrael.

"własne" państwo

Właściwie to każde państwo jest tak samo "własne".

przeciez to takie proste

w Torze powiedziane jest, że Żydzi moga mieć własne państwo w momencie, gdy nadejdzie mesjasz...
mnie śmieszą ortodoksi, którzy mieszkają w izraelu, bo tak naprawdę uznając państwo izrael są przeciwko własnej wierze... ot taka ciekawa sprzeczność.

choć z drugiej strony

choć z drugiej strony głośny z dwa lata temu był przypadek 2 skinheadów - żydów, emigrantów z Rosji, których rodzice przeprowadzili się do Izraela i tam zamieszkali. Mimo tego że synkowie dowiedzieli się że są narodowości żydowskiej, mimo tego że stali się obywatelami Izraela, nie zrezygnowali ze skinowania i nienawiści do... żydów. Może nie stać ich było na wymazanie tatuaży, może zaszły jakieś zmiany w mózgu od alku, nie wiem. W każdym bądź razie po którymś tam pobiciu zostali zatrzymani przez policję izraelską, w ich domach oczywiście ołtarzyki i kult aryjskości... :)
Niezbadane są wyroki boskie.

@

Skinol to ćwierćgłówek (w najlepszym układzie). Wot i cała odpowiedź, nie ma sensu mieszanie w to Boga i jego wyroków.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.