Palestyna: Kampania Oliwna 2009

Świat | Dyskryminacja | Protesty

Sieć International Solidarity Movement szuka wolontariuszy do udziału w Kampanii Oliwnej 2009. Kampania polega na okazaniu solidarności Palestyńczykom, których gaje oliwne są każdego roku równane z ziemią przez izraelskie wojsko i osadników, przez udział w zbiorach oliwek. Udział obywateli innych krajów zmniejsza ryzyko ataku ze strony osadników i wojska, a także ułatwia dokumentację przemocy strony izraelskiej.

Kampania rozpoczyna się 3 października i będzie trwać od 6 do 8 tygodni, zależnie od obfitości zbiorów. Wolontariusze są proszeni o zaplanowanie przynajmniej dwóch tygodni na ten cel.

Więcej informacji na stronie: http://palsolidarity.org/join

Oprócz kampanii, ISM prowadzi ciągłe działania wraz z Palestyńczykami, m.in. ochrona rodzin zagrożonych eksmisjami i zniszczeniem domów (także we Wschodniej Jerozolimie gdzie trwa czystka etniczna), udział w demonstracjach w wioskach Ni’lin i Bil’in, gdzie wciąż zagarniana jest ziemia przy okazji budowania muru.

to ja dziekuje...

...ale nie jestem kamikadze. ISM pisze: "Udział obywateli innych krajów zmniejsza ryzyko ataku ze strony osadników", ale nie wyklucza... być może izraelski żołnierz w myśliwcu nie zrówna gaju oliwnego dzieki informacji, że przebywają tam ludzie z innych krajów. wątpliwe... skoro izraelscy lotnicy nie mają oporów przed zrzucaniem bomb na Palestyńczyków dlaczego by mieli na Belgów, Polaków czy Ukraińców?

Dlatego, że świat dał im

Dlatego, że świat dał im licencję na zabijanie Palestyńczyków, ale "tylko" tyle. Zabicie obcokrajowca jest jednak gorsze dla PR'u i rząd będzie starać się tego unikać.

Ja też się tam nie wybieram, ale mam wiele podziwu dla ludzi, którzy tam jeżdżą.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.