Palestyna: kolejna ofiara izraelskiego terroryzmu

Świat | Militaryzm | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm | Represje

31 maja w czasie demonstracji solidarnościowej z Foltyllą Wolności na punkcie kontrolnym Qalandiya'i jedna z aktywistek straciła oko po tym jak żółnierz strzelił jej w twarz pociskiem z gazem. Emily Henochowicz trafiła do w szpitala w Jerolzolimie.

Sören Johanssen powiedział, że "Oni dokładnie widzieli, że jesteśmy zagrniczni i naprawdę sądzimy, że starali się nas trafić. Odpalili dużo pojemników na nas serią. Najpierw spadały po obu stronach Emily, trzeci trafił ją w twarz."

Tego dnia w Palestynie było jeszcze wiele innych demonstracji w związku z atakiem na Flotylle Wolności.

Pojemniki z gazem są powszechnie używane przez izraelskich okupantów przeciwko demonstracjom na Zachodnim Brzegu Jordanu. W maju 2009 władze izraelskie nakazały policji rewizje wytycznych dotyczących pacyfikowania demonstracji po śmierci Bassema Abu Rahmaha w wiosce Bil'in spowodowanej trafieniem przez lecący z dużą prędkością pojemnik. Uznano wtedy, że karnistry mogą być wystrzeliwane tylko z dystansu i nie można nimi celować bezpośrednio w tłum, lecz jedynie strzelać obok. Jednak siły izraelskie nagminnie łamią te ustalenia. Emily jest tego kolejną ofiarą.

Sprawa zabicia Abu Rahmaha zakończyła się w prokuraturze z tym, że oskarżonym nie był zabójca, a izraelskie indymedia, które opublikowały zdjęcie sprawcy z podpisem "morderca". Sprawą zajął się prokurator generalny.

za: palsolidarity.org

Precz...

z faszystowskim państwem izrael. To militarystyczni nazistowskie gówno. Jestem ateistą i łacze syjonizm z judaizmem (konsekwencja) dlatego manifestacje powinny odbywać sie nie tylko pod ambasadami ale też pod synagogagami Trzeba pamiętać ,że wszystkie świątynie idą w parze z polityka dlatego precz z nimi . I pisze to jako anarchista!

Zgadzam się...

Zgadzam się ponieważ... oni ubzdurali sobie, że są jakimiś "wybrańcami boga" [coś jak "rasa aryjska"] i teraz traktują innych jak "podludzi".
A ich działania wojenne to w większości zbrodnie na ludności cywilnej.

O czym ty piszesz

O czym ty piszesz chłopczyku? Jaki nazizm? 'Nazizm' to nie jest obelga, to skrócona nazwa narodowego socjalizmu. Izrael nie jest państwem socjalistycznym więc pomyśl dwa razy zanim zaczniesz bredzić i kompromitować się.

Nie bądzą taki nadgorliwy.

Nie bądzą taki nadgorliwy. Przecież wszyscy dobrze wiemy o co mu chodzilo. Każdy wie, że ustrój Izraela nie jest narodowo-socjalistyczny. To byl tylko przykład tego, iż w wielu sytuacjach Żydzi zachowują sie tak jak ich niegdysiejsci mordercy. Poza tym uważam podobnie, że protesty i manifestacje powinny być prowadzone również pod synagogami. Przeswiadczenie Żydów, że są narodem wybranym i moga robić co chcą kładzie nałopatki nawet naszych katoli z moherami na czele. Pozdrawiam Was

Chłopczykiem to chyba ty

Chłopczykiem to chyba ty jesteś albo uzywasz gamoniowatej definicji niejakiego Michalkiewicza.

III Rzesza żyła przemysłem zbrojeniowym - Izrael też
III Rzesza miała rasę panów i walkę o lebensraum - Izrael też
socjalizm - pod względem socjalnym, to funkcjonowalo jak w RFN, Francji itp. Innym typem socjalizmu był z ZSRR, PRL itp. Izrael ma socjalizm na typ zachodni.

Wszystko się zgadza.

Po co chcesz demonstrować

Po co chcesz demonstrować pod synagogami jak i tak większość żydów na świecie ma w dupie Izrael? Oczywiście jak chcesz to możesz robić protesty generalnie przeciwko religiom pod synagogami i innymi świątyniami, ale nie widzę tutaj jakiegoś większego połączenia z atakiem na flotillę.

Nie wiem czy większość,

Nie wiem czy większość, ale bez diaspory żydowskiej Izrael padłby w 1 rok z braku funduszy i wsparcia różnych państw, ktore normalnie nie widziałby żadnego interesu w takiej zabawie.

he he a czego się

he he a czego się spodziewać po państwie które wymusiło swe powstanie międzyinnymi przez terrorystyczne ataki na brytyjskich żołnierzy

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.