Warszawa: Pokojowy Marsz Wielkanocny; STOP nacjonalizmowi, STOP wojnie!

2014-04-13 14:00
2014-04-13 17:00

 Pokojowy Marsz Wielkanocny

NIE[CH] ŻYJE WOJNA!!!

Karuzela nienawiści kręci się w najlepsze. Bo tak jest najłatwiej – znaleźć wspólnego wroga. Najwygodniej wytłumaczyć, że jest nam źle bo tamten czyli inny – obcy – nam zagraża, zabiera dom, pracę i chce zabrać naszą wolność. Nie radząc sobie z problemami ekonomicznymi, tak zwane elity polityczne wmawiają nam zagrożenie, w ten sposób budując podwaliny dla nienawiści i nacjonalizmu. Każdy kryzys to pożywka dla totalitarnych ideologii, które siejąc nienawiść i przemoc dzielą ludzi i pozbawiają ich szans walki o swoje prawa. Nacjonalizm, ksenofobia i przemoc nie są odpowiedzią na problemy. Dość hipokryzji! Dość bierności! Nie zgadzamy się na dalsze propagowanie nienawiści! Dziś stoimy wobec wojny na Ukrainie ale wbrew propagandzie, która straszy z jednej strony ukraińskim faszyzmem, a z drugiej rosyjskim imperializmem, to nie jest wojna ludzi ale oligarchów i grup interesów, które w walce o władzę i kontrolę nad kolejnymi strefami nie cofną się przed niczym. Dla nich ofiary nie mają znaczenia. My jesteśmy za pokojem.

Wmawiają nam, że potrzebujemy armii, czołgów, samolotów więc zawsze znajda się miliardy – bo zbrojenia to ponoć inwestycje a Polska planuje przeznaczyć na nie 135 mld złotych! Rosnąca bieda, tysiące głodnych dzieci, pokolenie wykluczonych, to nie jest problem – ich prawa to nie jest inwestycja? Chorzy czekający miesiącami na lekarza, ludzie wyrzucani z mieszkań na bruk, to nie jest problem? Zaspokojenie ich potrzeb to nie jest inwestycja? Mówimy dość. Nie zgadzamy się na inwestycje militarne. Te pieniądze są potrzebne ludziom. Zamiast czołgów potrzebujemy Programu Budowy Mieszkań, Programu Wychodzenia z Biedy i Bezdomności, Programu Walki z Wykluczeniem Ekonomicznym.

Agresji i nienawiści przeciwstawmy ludzką solidarność! Najpierw jesteśmy ludźmi – później narodami! Apelujemy do wszystkich w Polsce, Rosji, na Ukrainie i na całym świecie – zjednoczmy się w ruchu przeciwko wojnie i nienawiści. To imperialne ambicje, ksenofobiczne nacjonalizmy i kryzysy kapitalizmu zrodziły w przeszłości największe konflikty. Nie ma dobrej nienawiści, nie ma dobrego nacjonalizmu! W każdym kraju istnieją nacjonalistyczne i skrajnie prawicowe ruchy, których celem jest agresja; Polska, Rosja czy Ukraina nie jest od tego wolna. Dziś musimy powiedzieć im dość!

NIGDY WIĘCEJ WOJNY! NIGDY WIĘCEJ NIENAWIŚCI!

Nie bądź bierny bo oni zdecydują za ciebie! Oderwij się od fotela, wyłącz telewizor, pokaż, że nie jesteś trybem w ich maszynie!

ROZUM PRZECIWKO NIENAWIŚCI
SOLIDARNOŚĆ PRZECIWKO AGRESJI
LUDZIE PRZECIWKO WOJNIE!!!

Zbieramy się na POKOJOWYM MARSZU WIELKANOCNYM aby zademonstrować, że dla nas liczy się człowiek a interesy. Nie chcemy agresji i nienawiści.
RAZEM PRZECIWKO NACJONALIZMOWI

Niedziela, 13 kwietnia, godz. 14.00
Brama Uniwersytetu Warszawskiego
Warszawa, Krakowskie Przedmieście
---------------> www.antynacjonalizm.pl https://www.facebook.com/events/294173887397828/

Żądamy pokoju ...

Żądamy pokoju ... Zakrztusiłem się herbatką.

Pij uważniej.

Pij uważniej.

Nie rusofobii, nie militaryzmowi

Czas przestać pobrzękiwać szabelką w interesie USA

Szczegolny czas by przestac

Szczegolny czas by przestac pobrzekiwac szabelka w obronie autorytarnej Rosji.

chleba zamiast armat

nie-zbrojeniom, nie wojennej retoryce po-pis

Pokój można sobie tylko

Pokój można sobie tylko wywalczyć, a nie żądając.

Nigdy więcej wojny? No to nigdy więcej homo sapiens.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.