Rzym: Walki studentów z Policją

Świat | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty | Represje

Kilka dni po podpisaniu "Protokołu regulacji protestów" zamówionego przez burmistrza Alemanno i prefekturę Rzymu i za zgodą związków konfederalnych CGIL-CISL-UIL, razem ze związkiem pracodawców CONFCOMMERCIO, widać pierwsze rezultaty.

Manifestacja studentów przeciwko reformie uniwersyteckiej, promowana także przez CGIL, była blokowana wiele razy przez policję i Guardia di Finanza romieszczonymi po wszystkich wyjściach z Uniwersutetu, aby unimożliwić jakąkolwiek próbę opuszczenia kampusu.

To wszystko ma miejsce kilka dni po tym jak na wydziale Nauk Politycznych w Rzymie nr.3, faszyści "Akcji Uniwersyteckiej" oraz Foro753 grozili a później zaatakowali studentów kaskami i kijami.

Ideologia "bezpieczeństwa" i represje idą ramię w ramię i to jest sposób w którym prawo do demonstracji jest obiektem ataków. To wszystko mimo tego, że w Roma3 faszystom udało się przenieść do środka Uniwersytetu łańcuchy oraz nazistowską propagandę i pozwolono im na roznoszenie ulotek i organizację konferencji prasowej.

La Sapienza, 18 Marca

Studenci Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie są reprymowani kiedy demonstracja próbuje opuścić uczelnię i natrafia na oddziały policji i karabinierów.

Represjonujący odpychają protestujących aż do terenu uniwersytetu. Studenci odpowiedzieli rzuceniem kilku butów ("nosiliśmy je aby rzucić je przed Ministerstwo Ekonomi, jak zrobiono we Francji")

Później, około 200 studentów, próbowało przełamać blokadę przy wyjściu, które wychodzi na Viale Regina Elena. Niektórzy próbowali bronić się rzucając kamienie na policję, ale zostali na nowo przyblokowani.

Na Via De Lollis represjoujący z Guardia di Finanza nie zaprzestali atakować protestujących. Rannych studentów liczy się w dziesiątkach. Trudno oszacować ich liczbę, ponieważ jak wytłumaczył jeden student, "znajdują się na każdym rogu kampusu"

H2 | LaHaine

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.