Saloniki: Akcje solidarnościowe z protestującymi więźniami

Świat | Ruch anarchistyczny

W związku ze strajkiem głodowym prowadzonym w greckich więzieniach anarchiści podpisujący się jako „Oddział agresywnej solidarności z więźniami” przeprowadzili akcje solidarnościowe z protestującymi atakując cele państwowe.

W nocy w poniedziałek 3 listopada zdetonowali ładunek wybuchowy niszcząc samochód francuskiej misji dyplomatycznej. Głównonurtowe media doniosły jednak o ataku na pojazd francuskiego obywatela, choć na zdjęciach wyraźnie widać dyplomatyczne rejestrację. Po akcji wydano oświadczenie:

„Solidaryzujemy się z prowadzoną na szeroką skalę walką w 21 więzieniach w Grecji. Od Alikarnassos do Diavaty, od Giannena to Chios – mosty solidarności z ludzkich ciał i kości, które zwycięsko utrzymujemy od lat pozwalają zerwać kajdany każdego pojmanego i jednoczyć oba potępione światy. Gdy oni są tam za nas, My jesteśmy na zewnątrz dla nich”

Z kolei w nocy w czwartek 6 listopada ta sama grupa dokonała ataku bombowego na biuro rządzącej partii Nowa Demokracja. Uległo ono całkowitemu zniszczeniu, żadnych sprawców nie ujęto. W kolejnym oświadczeniu czytamy:

„Poprzez ten minimalny akt solidarności wznosimy za więźniów pełen złości głos, tak by trafił do każdego zakątka tego miasta. W walce toczonej dziś w każdym więzieniu na terenie kraju, gdzie potępione dusze stawiają na szali swoje życie, nasza solidarność nie jest jedynie oczywista, ma też wymiar praktyczny.”

Na podstawie:
http://directactiongr.blogspot.com/2008/11/arson-against-french-foreign-...
http://directactiongr.blogspot.com/2008/11/arson-at-new-democracy-ruling...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.