Saloniki: Eksplozja wewnątrz gmachu sądu

Świat | Ruch anarchistyczny

W piątek potężna bomba eksplodowała wewnątrz sądu w Salonikach, powodując dodatkowo zadymienie i raniąc jedną osobę. To był w Grecji drugi wybuch w ciągu 2 dni, po tym jak w czwartek eksplodował materiał przed ateńskim więzieniem Korydallos.

Ataki bombowe w Grecji zdarzają się często, najczęściej jednak nocą, a nie w czasie funkcjonowania atakowanych instytucji. Policja ewakuowała większość budynku po tym jak jedna z gazet i telewizja otrzymały anonimowy telefon o umieszczeniu ładunków w toaletach na parterze.

W momencie wybuchu cały czas trwała ewakuacja. Ranna osoba to mężczyzna, który został przewieziony do szpitala, gdzie założono mu kilka szwów na nodze. Obrażenia nie okazały się groźne, mężczyzna był jedynie w szoku.

Wielu ludzi niechętnie wychodziło z budynku z powodu częstych alarmów bombowych, które są w gmachu sądu bardzo częste. Rzecznik policji stwierdził, że ładunek wyburzył część ścian wewnątrz budynku. Jeden ze śledczych określił stopień zniszczeń konstrukcyjnych po wybuchu jako "szerokie". Puki co wiadomo, że sąd nie będzie funkcjonował do wtorku włącznie. Poniżej materiał filmowy mediów głównonurtowych ze zdarzenia:

http://www.youtube.com/watch?v=uL_ZQ4wrrAE&feature=player_embedded a to wideo z wybuchu bomby pod Korydallos z odległości paru kilometrów. Trzeba przyznać, ze ładunek był potężny, policja mówi, ze jego waga wynosiła od 10 do 15 kilogramów.

a może była to prowokacja

a może była to prowokacja policyjna "taka" jak "prowokacja" FWL z 3miasta z '90lat hehe!

Z dokumentów, któe

Z dokumentów, któe wyciekły z tzw. "Szafy Lesiaka" wynikało, że LFW nie była robotą UOP, a UOP powołało nawet pion do walki z lewicowym/anarchistycznym ekstremizmem. Nie wyklucza to oczywiście innych konotacji, ale generalnie kilka mołotowów i granatów dymnych + jakiś lipny ładunek czarnoprochowy to niewiele. Większość zabaw na podwórku (przynajmniej kiedyś) jest bardziej terrorystyczna.

he no cóż od czegoś

he no cóż od czegoś trzeba zacząć jedni robią "lipne ładunki" inni siedzą przed netem (swoją drogą ciekawe jakie oni mają konotacje?) hehe! pozdro dla podwórkowych terrorystów!

ja w swoim zyciu wysadzilem

ja w swoim zyciu wysadzilem kilka puszek i butelek, zrobilem kilka lejow w ziemi, a raz nawet koledze zaiskrzyl mlynek do kawy jak mielil saletre i wyjebalo piwnice.

przybylo od tego wiele anarchii!! akcja w sadzie wyglada na robote polskiego ABW - tak jak dawniej u nas robiono bombe podlozono w kiblu.

w życiu nie wejde do kibla

w życiu nie wejde do kibla chyba hehe!

LFW do miejskiej partyzantki w Grecji

ma się tak jak drezyna do pociągu pancernego.Co innego ładunek wybuchowy w sądzie czy przed więzieniem dla P.O.W z 17N,a co innego petarda w kiblu gazety.Jedno sieje strach w aparacie represji drugie to kpina i amatorszczyzna

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.