Turcja: Zamieszki z powodu zabójstwa demonstranta

Świat | Protesty | Represje

25-letni Hakan Buksur został zamordowany przez policjantów, którzy otworzyli ogień z wozu pancernego do protestujących, którzy opanowali ulice w Varto - dzielnica Muş w solidarności z walczącym Kobane. Otrzymał strzał w głowę.

Miasto Kobane zamieszkane przez 400 000 osób, głównie Kurdów to ważny punkt strategiczny syryjskiego Kurdystanu, którego zdobycie będzie oznaczało opanowanie przez dżihadystów z ISIS całego syryjskiego Kurdystanu co może skutkować ludobójstwem.

Turecka armia obsadza granice jednocześnie nie przepuszczając uchodźców i ochotników z całej Turcji, a także innych krajów chcących walczyć z dżihadystami co wywołuje protesty w Turcji.

Od kilku godzin trwają zamieszki na Cumhuriyet Avenue. Tymczasem protesty poparcia dla ISIS są jedynymi odbywającymi się w Turcji protestami podczas których nie dochodzi do starć z policją.

Z kolei w Hamburgu doszło do brutalnej bójki między Kurdami, a stronnikami ISIS.

dezertero Panie i panowie,

dezertero
Panie i panowie, system sam stworzył problem, abyśmy mogli współczuć lub nienawidzić Państwa Islamskiego, a my łykamy to jak młode pelikany i mocno na ten temat dyskutujemy ...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.