Warszawa: Blokada eksmisji na Hożej zaatakowana przez policję

Kraj | Lokatorzy | Represje

 Miasto to nie firma (fot. J. Erbel) Aktualizacja 13.30 Przedstawiciel policji w jednej ze stacji radiowych kłamliwie zapewniał, że poszkodowanym aktywistom była zapewniana pomoc medyczna, choć to nie prawda. Twierdził także, że policjant został ranny.

Aktualizacja 10.40 Rzeczy lokatorki wynoszone są z mieszkania do ciężarówki mimo sprzeciwu zgromadzonych ludzi. Zapytany policjant powiedział, że nie wstydzi się tego co robi.

Policja rozbiła w środę blokadę eksmisji inwalidki z synem zamieszkałych przy ul. Hożej 1. Kilkanaście osób zabarykadowało się w mieszkaniu, ale policja przypuściła szturm na lokal wyłamując drzwi przy użyciu łomów. Po wkroczeniu pałowali i kopali ludzi broniących inwalidki i jej syna, w tym także po głowie. Jedna osoba, ciągnięta przez policjantów po schodach za nogi doznała wstrząsu mózgu.

Innej osobie policja usiłowała złamać nogę. Pierwsza osoba, która wyszła z wnętrza budynku o własnych siłach miała twarz we krwi. W międzyczasie jednemu z działaczy wlepiono mandat 100 zł za przejście na czerwonym świetle.

Zobacz publicystykę: Wojciech Karpieszuk, działania mediów oraz społeczny sadyzm

Wcześniej od godz. 5.30 budynek był już obstawiony przez policję oraz ochroniarzy z firmy Dore, którzy nie chcieli dopuścić obrońców w pobliże budynku. Przypomnijmy, że w kwietniu udało się zablokować eksmisję lokatorki.

Spółka Dore, która przejęła kamienicę w 2004 roku wszelkimi sposobami próbowała od tego czasu pozbyć się lokatorów stosując nękanie znane z innych tego rodzaju przypadków "czyścicieli kamienic" (np. próba podpalenia). Potem zaczęli naliczać sztuczne zadłużenie lokatorce, której nie mogli się pozbyć i wnieśli wniosek o eksmisję. Sąd jednak oddalił roszczenia spółki co do długu uznając go za fikcyjny, i teraz może więc zostać przywrócone prawo najmu lokatorki w tym mieszkaniu. Mimo tego policja razem z komornikiem postanowiła wkroczyć i wyrzucić lokatorkę z mieszkania mimo nie wyjaśnienia do końca tej sprawy w sądzie.

W wyważeniu drzwi do mieszkania pomagała Straż Pożarna. Zanim strażacy przystąpili do działania działacze lokatorscy próbowali z nimi porozmawiać. Strażacy przyjęli ulotki i sami powiedzieli, że takie działanie jest nielegalne.

Kiedy straż pożarna wyłamała drzwi osoby zgromadzone na zewnątrz rzuciły się do blokowania jezdni i rozdawania kierowcom ulotek. Jeden z kierowców nota bene inwalida pomimo, iż utrzymywał kontakt wzrokowy z działaczami potrącił jednego z nich. Na szczęście nic mu się nie stało.

Wy kurwy policyjne.Naprawde

Wy kurwy policyjne.
Naprawde myslicie ze nie umiemy odpowiedziec? Dlugo byl tu spokoj, ale juz czuc inny wiatr bogobojna Polsko.
Najbardziej grozni wasi przeciwnicy to tacy o ktorych nie wiecie ze nimi sa. Nie odk omisariatow sie zacznie

teza jakoby akcje wywrotowe

teza jakoby akcje wywrotowe nasilały represje jest celna dotąd dokąd sięgają one anarchistów i innych ludzi podejmujących propagandę czynem . Naciski na ogół społeczeństwa , a w szczególności jej najuboższą warstwę nieprzerwanie nasilają się od dawna bez większych sprzeciwów .Warto sobie zadać pytanie czy reakcje anarchistycznych bojowników na trwającą walke klas i gwałt cywilizacyjny są współmierne do działań światowego molocha kapitalistycznego . Czy są ???

niestety nie są

niestety nie są

A maja byc? Jestescie pewni

A maja byc? Jestescie pewni ze jestescie gotowi zeby zaczelo wybuchac cos wiecej niz puszki z farba? Wiecie ze w pierwszej kolejnosci przyjda do was kontrkultura skloty dema, zeby opor mogl sie rozwinac po cichu pod spodem, bo tak bylo w calej europie i bedzie grubiej niz "pala w nery na komendzie"

"ciągnięta przez

"ciągnięta przez policjantów po schodach za nogi doznała wstrząsu mózgu'

"Innej osobie policja usiłowała złamać nogę"

Robotnicy w mundurach - he he he. Czy ma ktoś jeszcze wątpliwości?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.