Warszawa: Demonstracja przeciw likwidacji 8-godzinnego dnia pracy

2013-06-20 18:00
2013-06-20 21:00

DEMONSTRACJA 20 CZERWCA godz. 18:00, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

W dniu 20 czerwca, planowaliśmy pikietę pod Ministerstwem Pracy. Akcja ta miała się odbyć w ramach akcji przeciw bezrobociu i o prawa bezrobotnych. Ponieważ ostatnia nowelizacja Kodeksu Pracy może dotyczyć nas wszystkich i de facto likwiduje gwarancje 8-godzinnego dnia pracy, idziemy z gniewem pod Sejm. Zaczynamy pod PKiN ponieważ o godz. 17:00 inna organizacja zaplanowała protest przeciwko podwyżce cen biletów. Zapraszamy wszystkich przeciwników polityki antypracowniczej, aby dołączyli do naszego protestu!

Związek Syndykalistów Polski

Super. Ale od razu

Super. Ale od razu proponuję, żeby szykować np. w przeciągu nast. dwóch tygodni od razu kolejną, większą akcję na ten sam temat, może w sobotę lub niedzielę, żeby wiecej ludzi mogło przyjść? Nie przerywać tego protestu, tylko kontynuować, a może cos zaskoczy. Wysyłać tez zaproszenia do wszelkich grup i stowarzyszen.

Nie róbmy z ludzi debili,

Nie róbmy z ludzi debili, proszę. 8 godzinna norma dobowa nadal zostaje.

Nie rob z ludzi debili - co

Nie rob z ludzi debili - co niby zostaje? Jaka norma 8 godzin zostaje? Nie prowokuj neoliberale.

W praktyce nie, skoro można

W praktyce nie, skoro można kogoś zatrudnić na krócej niż 6 miesięcy. Poczytaj zanim się wypowiesz.

To sobie przeczytaj art. 151

To sobie przeczytaj art. 151 Kodeksu Pracy. Jeśli umowa się rozwiązuje przed okresem rozliczeniowym to pracownikowi przysługuje dodatek za godziny nadliczbowe, więc w takiej czy innej formie dostanie coś za nadgodziny wypracowane ponad 8 godzin. Dodatkowo zatrudnionemu na czas określony nie można wypowiedzieć umowy. Mimo przedłużenia okresu rozliczeniowego w dalszym ciągu płaci się za nadgodziny, więc darujcie sobie tą propagandę.

Nie po to tu wchodze, zeby

Nie po to tu wchodze, zeby czytac rzadowego eksperta od oklamywania ludzi. To nie portal Wyborczej, zeby serwowac takie bzdury.

Wydłużenie okresu

Wydłużenie okresu rozliczeniowego to skandal, ale nie trzeba przy okazji robić propagandy, że likwidują 8-godzinny dzień pracy i że pracodawcy już nie płacą za nadgodziny.

Bzdury to masz w tekstach na

Bzdury to masz w tekstach na ten temat tutaj, niestety. Wydłużenie okresu rozliczeniowego to skandal, ale nie trzeba przy okazji pisać głupot o likwidacji 8 godzinnego dnia pracy, niewypłacaniu nadgodzin itd. Krytyka powinna być sensowna, żeby stać się jakąś alternatywą.

Neoliberalna propaganda z TVN

Proszę tu bez neoliberalnej propagandy, jak to będzie wyglądało w praktyce

czytam ten artykuł i nie

czytam ten artykuł i nie widzę tam tego co ty tutaj piszesz. W dodatku co to za głupota, że "zatrudnionemu na czas określony nie można wypowiedzieć umowy"? Gdzie to przeczytałeś?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.