Warszawa: Ignorancji wobec lokatorów u Piotra Guziała ciąg dalszy

Kraj | Lokatorzy | Tacy są politycy

O brutalnej eksmisji do której doszło w zarządzanej przez burmistrza Piotra Guziała dzielnicy Ursynów pisaliśmy już wcześniej. W dniu 29 listopada, przy ul. Dzierzby doszło do brutalnej eksmisji niepełnosprawnego człowieka, któremu urząd Guziała “załatwił” lokal socjalny nie nadający się do zamieszkania (brak podłóg i instalacji elektrycznej). Na papierze wszystko wyglądało dobrze. W rzeczywistości człowiek stał się bezdomny.

Po eksmisji dokonanej przez komornika Kokoszko, pan Mirosław S. nie wiedząc w jakiej sytuacji się znajduje, wrócił po badaniach szpitalnych do domu. To co zastał, zupełnie załamało go psychicznie. Mieszkanie było zdewastowane przez robotników wynajętych przez Michała Owsiewskiego - właściciela kamienicy - który zdemontował okna w lokalu. Pan Mirosław płakał i mówił, że odbierze sobie życie, bo wszystko mu skradziono, a jego pozostawiono na ulicy, bez środków do życia. W pewnym momencie osunął się na ziemię. Sąsiedzi natychmiast wezwali pogotowie. Po przyjeździe karetki, lekaż zadecydował o zabraniu go do szpitala.

Eksmitowany lokator jest chory na cukrzycę i przyjmuje dwa razy dziennie leki, które to razem z pozostałymi rzeczami komornik wywiózł w nieznane miejsce. Po 11 dniach pobytu w szpitalu Mirosław Smolarek został wypisany. Z wypisanymi receptami i reklamówką osobistych rzeczy udał się do Pomocy Społecznej na Ursynowie, który to ośrodek miał go pod opieką. Dowiedział się jednak tylko tyle, że opiekunki nie ma i będzie za kilka dni. Zrezygnowany przyszedł na ul. Dzierzby i usiadł na wycieraczce pod drzwiami swojego mieszkania. Sąsiedzi zadzwonili z prośbą o pomoc do Straży Miejskiej.

Po pewnym czasie zdecydowano, że Mirosława zawiozą do noclegowni. Następnego dnia, po opuszczeniu noclegowni, Mirosław poszedł na przystanek autobusowy i tam zasłabł. Widzący to zdarzenie pracownik socjalny noclegowni wezwał pogotowie. Zawieziono Mirosława do szpitala, zbadano i położono na korytarzu. Ten jednak nie chciał tam zostać, więc został wypisany i wypuszczony. Wieczorem przyszedł na ul. Dzierzby i ponownie usiadł pod drzwiami. Był wystraszony i zziębnięty. Nie chciał z nikim rozmawiać. W tej sytuacji ponownie poproszono o interwencję Straży Miejskiej, która ponownie zawiozła Mirosława do noclegowni.

http://lokatorzy.info.pl/ignorancji-wobec-lokatorow-u-piotra-guziala-cia...

To jest kurwa jakiś

To jest kurwa jakiś koszmar... :/

Od czasu do czasu pójdziemy do Caritasu

Nie, Jaromir, to nie koszmar - to codzienność dziesiątek tysięcy ludzi w Polsce.
Ale kogo obchodzą tutaj bezdomni? Na każdym szczeblu stosuje się wobec nich spychologie.
Co na to "antysystemowcy"? Najważniejsze dla nich jest to, by na ustach niósł się okrzyk: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". Obaliliście Władzę Ludową, to teraz w razie kłopotów zostało wam tylko pójść na zupkę z Caritasu...

"Obaliliście Władzę

"Obaliliście Władzę Ludową, to teraz w razie kłopotów zostało wam tylko pójść na zupkę z Caritasu..."

Prawdziwy Włodzimierz Ilicz raczej by nie zachwalał stalinowskich potworków takich jak PRL...

Tego kraj nie ma prawa istnieć na mapie

jw.

Michał Owsiewski to koleś

Michał Owsiewski to koleś z Sopotu?

w jednym miejscu jest 1sza

w jednym miejscu jest 1sza litera nazwiska, w drugim pełne nazwisko

To kpina jakaś jest, tak

To kpina jakaś jest, tak się nie powinno ludzi traktować!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.