Warszawa: Licytacja lokali wraz z lokatorami: bezwzględni ludzie kupili kłopoty

Kraj | Lokatorzy | Protesty

 Łukasz Dębowski wykłada pieniądze Dziś w sądzie na ul. Terespolskiej na warszawskiej Pradze-Południe doszło do licytacji mieszkań należących do upadłej spółki PHU Domex, wraz ze znajdującymi się w nich lokatorami. Ci lokatorzy zostali pokrzywdzeni z naruszeniem prawa przez właściciela upadłej spółki byłego członka Zarządu Dzielnicy Warszawa Śródmieście, Tadeusza Miętusa z SLD. Są to byli lokatorzy kamienicy przy ul. Czerniakowskiej 209. Mieli oni prawo do lokali zamiennych w zasobach miasta, jednak zamiast tego, Miętus wskazał im prywatne mieszkania, które należały do jego spółki. Teraz, gdy spółka Miętusa upadła, lokatorzy są bez własnej winy sprzedawani na licytacji wraz z lokalami.

Na licytację stawiło się kilkanaścioro pozbawionych skrupułów chętnych na kupno za bezcen lokali z lokatorami. Byli wśród nich zarówno klasycznie wyglądający żołnierze mafii, jak i z pozoru zwykłe małżeństwa. Z całą pewnością celem wykupu przez nich mieszkania po okazyjnej cenie jest pozbycie się lokatorów i sprzedanie mieszkania na wtórnym rynku z ogromnym zyskiem. Wśród licytujących był Łukasz Dębowski (na zdjęciu wykłada pieniądze komornikowi Ireneuszowi Grobelnemu, który prowadził licytację), oraz Paweł Jacek Kuczkowski, który wylicytował 30 metrowe mieszkanie z lokatorami na ul. Osowskiej za 35 tys. zł.

Liczni lokatorzy byli obecni podczas całej licytacji i pożegnali uczestników licytacji skandując "Złodzieje". Akcję zorganizowała Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej. W akcji uczestniczyli też członkowie Komitetu Obrony Lokatorów. Nowym właścicielom zapowiedziano, że planowane przez nich eksmisje nie odbędą się gładko.

 Paweł Jacek Kuczkowski w żółtej koszulce

Tak wyglądają

Tak wyglądają współcześni szmalcownicy.

A polska młodzież zajęta

A polska młodzież zajęta jest euro i walką z ruską czerwoną hołotą.

A w tym czasie polska mafia

A w tym czasie polska mafia obdziera swoich rodaków ze skóry. Ale łatwiej skupić się na obwinianiu obcych.

Bo ruską mafię trzeba

Bo ruską mafię trzeba zwalczać! A polska to koko spoko.

I dobrze.

Nie ma litości dla cwaniaków!

już widze jak vege-fajterzy

już widze jak vege-fajterzy postawia sie wynajetym karkom...

Już się postawili,

Już się postawili, zresztą głównie emeryci (niekoniecznie veganie). Mafiosi nic nie kupili, bo woleli zachować anonimowość. Poszli sobie szybko w klapkach i wsiedli do lexusa, unikając aparatów fotograficznych.

Mafia jest przygotowana do zastraszania jednostek, a nie ruchów społecznych, które działają według niezrozumiałych dla mafii pobudek.

Tak właśnie funkcjonuje

Tak właśnie funkcjonuje kapitalizm - na zalegalizowanym rabunku. Dobrze że podajecie nazwiska tych skurwysynów. Kiedyś się przydadzą.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.