Warszawa: Wszystkich nas nie spalicie!

2013-11-15 17:30
2013-11-15 18:30

Rocznica odzyskania niepodległości po raz kolejny stała się pretekstem do eskalacji przemocy środowisk nacjonalistycznych. "Marsz Niepodległości", organizowany przez starającą się ocieplać swój wizerunek skrajną prawicę, znów okazał się być spektaklem agresji i nienawiści. Pomimo zrzekania się odpowiedzialności za incydenty przez jego inicjatorów, ataki towarzyszące manifestacji wpisują się w głoszoną przez nich retorykę i poglądy.

Mamy dość - sytuacja wymaga zdecydowanej reakcji społecznej. Stanowczo sprzeciwiamy się działalności faszyzujących bojówek na ulicach polskich miast - zarówno 11 listopada, jak i każdego innego dnia. Chcemy, aby w otaczającej nas przestrzeni wszyscy mogli czuć się bezpiecznie.

Apelujemy zatem o poparcie i przyłączenie się do obywatelskiego protestu. Wspólnie zademonstrujmy przeciwko przemocy, wykluczeniu i dyskryminacji. Spotykamy się w piątek 15 listopada o 17:30 pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy wszystkich - niech połączy nas troska o wolność i bezpieczeństwo stojąca ponad politycznymi podziałami.

https://www.facebook.com/events/211461789033167/

"wszystkich nas nie

"wszystkich nas nie spalicie" to hasło, które powstało po spaleniu Brzeskiej, działaczki grupy WSL, która zresztą ma swoją siedzibę w którymś z tych dwóch skłotów w Warszawie, nie? Nie powinno się go używać bez krytyki władz. Czy te teksty piszecie razem, czy raz jedna grupa raz druga, czy jak?! bo nierówne są jakieś - raz krytyka klasowa, raz 'uniwersalne wartości', 'troska ponad politycznymi podziałami' a la Michael Jackson. Nie wracajmy do skompromitowanej retoryki P11L, 'antify' J.Piłsudskiego i G.Wyborczej, błagam.

xtx

Porada na jutrzejsze demo

Szkoda, ze nie bede mogl uczestniczyc w jutrzejszej demonstracji, bo mieszkam z dala od chorego kraju zwanego Polska. Nie chcialbym, zostac odebrany jako arogant, ale mam dla was zyczliwa porade na jutrzejsze demo.

Ogladalem, rozne relacje telewizyjne i rozmowy ze sklotersami po ataku. Zaskoczylo mnie, ze niektorzy ze sklotersow mowili o braku szybkiej reakcji policji w czasie ataku na sklot Przychodnia. Moi drodzy.

Po pierwsze, czy wy jak sie domyslam w wiekszosci anarchisci (wiem nie kazdy skloters=anarchista) liczycie jeszcze na pomoc policji?! Wiadomo, ze musimy liczyc tylko na swoje sily w takich sytuacjach! Po drugie (najwazniejsze), tak mialo byc, bo tego potrzebowal przede wszystkim Tusk!!! Przeciez on razem z MSW jest szefem policji w Polsce. Potrzebowal on ataku zarowno na skloty jak i na ambasade rosyjska z trzech powodow. Pierwszy powod, teraz Tusk moze mowic o chuliganach z Marszu Niepodleglosci, co ma na celu odstraszenie ludzi od Ruchu Narodowego w celu jego oslabienia. To Tusk wystawil was na "pozarcie" kibolo-nacjonalistom! Jemu zalezalo na tym! Drugim powodem, byla chec oskarzenia Kaczynskiego o taki rozwoj wypadkow w stolicy, a Kaczor to stary cwaniak i spierdolil do Krakowa, czyli powiedzial Tuskowi pocaluj mnie w dupe, bo ja jestem niewinny. Trzecim powodem, byla chec powrotu do sprawy kominiarek na demonstracjach.

Zostaliscie elementem rozgrywek politycznych Tuska i o tym moim zdaniem powinniscie wyraznie powiedziec (najlepiej w obecnosci kamer telewizyjnych) w czasie jutrzejszej demonstracji!!!
A nie udawac zaskoczonych, ze policja wiedzac o ewentualnym ataku (sami mowiliscie, ze palkarze byli na sklocie i mowili wam, zebyscie nie prowokowali nacjonalistow siedzeniem na dachu) was nie obronila. Wiadomo, za jakby postawili pare linii policji to nacjonalisci nie przebiliby sie pod wasz sklot, ale to nie o to chodzilo w tej politycznej zabawie! Jednym slowem powiedzcie, ze nacjonalisci z Ruchu Narodowego to bekarty Kaczynskiego i Tuska oraz Winnickiego, Bosaka i Zawiszy. Kaczynski ich wychodowal (np. sprawa Smolenska itd), Winnicki, Bosak i Zawisza przejeli kontrole nad nimi, a Tusk ich teraz probuje wykorzystac do rozgrywki przeciw Kaczynskiemu.

Po drugie: wszyscy politycy i dziennikarze mowia o nacjonalistach jako o chuliganach.

Nie mozna na to pozwalac!!! Trzeba skorzystac z zainteresowania mediow jutrzejszym demo i wprowadzic inna narracje. To nie sa chuliganii, tylko nacjonalisci, ksenofobowie, rasisci homofobowie itd i to tez trzeba wyraznie na jutrzejszym demo powiedziec, bo chuligan to zbyt niewinne okreslenie dla nich.

Mam nadzieje, ze wystarczy kasy na okna z dzisiejszego benefitu i zycze powodzenia jutro!!!!

Trzymajcie sie!!!

mala korekcja

W drugim punkcie chodzilo mi o to, aby wyraznie skrytykowac politykow i dziennikarzy za nazywanie nacjonalistow, ksenofobow, rasistow i homofobow, zbyt niewinnym slowem chuligan. My oczywiscie od zawsze nazywamy sprawe po imieniu i tak tez powinni robic dziennikarze i politycy.

samochód straży pożarnej, czyli czerwona hołota

Straż pożarna zaczęła gasić tęczę od razu, ale była bez ochrony policji, więc ich obrzucili kamieniami, petardami i płonącymi racami

Obok podpalaczy od początku były też pomarańczowe kamizelki "straży" marszu i to rzucanie w straż pożarną było z okrzykiem "czerwoną hołotę", bo czerwonym samochodem jeżdzą. "A na tęczy zamiast liści, będą wisieć" kolejni -iści, jak teraz napadli i próbowali podpalić i zatłuc (widok twarzy spod maski - co brali? na posiadanie narkotyków można by taki "marsz" skontrolować i to już po drodze przed) ludzi "tylko" skłot. Czy przemalowanie górnej połowy wozów straży pożarnej na biało ochroni? Pod ambasadą (wygląda, jakby od Belwederskiej, a nie Spacerowej, co opisywali?)budka policjanta na jego szczęście pusta, bo minister zalecił "wycofywanie policji" - słusznie, najlepiej w ogóle i wszędzie, dawno wzywałem, mać pariadka, tylko dać się uzbroić obywatelom dla obrony, chyba że to "wartości chrześcijańskie" i nadstaw policzek, gdy stos inkwizycji i pogrom czarnej sotni. Czy w planie ministra było, by - jak rok temu we Wrocławiu - na skłocie ktoś został ciężko ranny lub :-( gorzej?

Słyszeliście co Niesiołowski z PO

mówił o squotach, jaki neoliberalny jad sączył, niczym się nie różni prawak z PIS,PO,UPR,RN,MW

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.