Wenezuela: Pojutrze odbędą się wybory prezydenckie

Świat | Rasizm/Nacjonalizm | Wybory

Chavez przez wiele lat był bezkonkurencyjny. Tym razem istnieje realna szansa, że może przegrać wybory prezydenckie. Wiele sondaży wskazuje na identyczne poparcie dla obydwu kandydatów. Henrique Capriles Radonski, chadek nazywany jest wrogiem ludu i agentem imperializmu i syjonizmu.

Władze Wenezueli sięgają po broń jaką jest antysemityzm do rozprawienia się z konkurencją. Przez wiele lat Chavez postrzegany był jako jedyna alternatywa wobec neoliberalizmu. Dziś wiele się zmienia. Coraz więcej wenezuelskiego proletariatu postrzega chavistów jako kolejną burżuazję bogacącą się na ich pracy.

Wielu łudzi się, że alternatywą dla Chaveza jest Radonski. Warto obserwować co będzie się działo w tym kraju.

Na zdjęciu wymowna grafika włoskich faszystów z Fuorza Nouva dobitnie pokazująca czym jest władza Chaveza i kim są jego zwolennicy.

Wybory odbywają się 7 października.

Gdzie u Chaveza

Gdzie u Chaveza antysemityzm? Ktoś za dużo TVN ogląda że zrównuje antysyjonizm z antysemityzmem, do książek!

Taki z niego antysyjonista

Taki z niego antysyjonista jak z Moczara i Gomułki.

Wiatrak

antysemici to byli w NSZ

Bzdury pleciesz.

Bzdury pleciesz.

Nie wiem skąd ty wziąłeś

Nie wiem skąd ty wziąłeś wzmiankę o antysemityźmie. Akurat pod ty względem to trochę trudno mu coś zarzucać. Jak już ma jakieś powiewy nacjonalistyczne to przeciwko amerykańkiemu i hiszpańskiemu imperializmowi i raz miał krótką fazę na portugalskich właścicieli supermarketów :D

Ja o ile nie lubię Chaveza z oczywistych względów to sam się zastanawiam czy na niego nie dać głosu bo jak wygrają te małpy z opozycji to wolę nie wiedzieć co tam się będzie działo. Gdyby ta opozycja była jeszcze powiedzmy "zwykłą" prawicą to bym to olał bo wiadomo że Chavez żadnym antykapitalistą nie jest, ale problem jest w tym że ta opozycja to zjeby pokroju Korwina czy całego prawicowego cyrku jaki był w Polsce we wczesnych latach '90 tuż po upadku PRL'u.

No i to że włoscy faszole go popierają to tyle ma do tematu jakby powiedzieć że naziści w nazwie swojej partii używali słowa "socjalistyczna" więc to ma oznaczać że socjalizm jest zły.

Jeszcze apropo opozycji, to w tym momencie widać że mają dokładnie taką samą strategię co Solidarność w Polsce w latach '80. Propracownicze pierdololo które nie ma żadnych odzwierciedleń w ich programie ekonomicznym.

Radonski to taki chujek jak Romney w Stanach. Sam jest współwłaścicielem Cinex'u, Cadena Capriles i jak się nie mylę ma akcje w Constructoras Cohen jednej z większych firm budowlanych w Wenezueli budująca m.in siecie centrów handlowych Sambil.

Sam żyję w kraju gdzie

Sam żyję w kraju gdzie rządzi taki chujek jak Romney więc mniej więcej wiem co z tego może wyniknąć. Ja uważam, że moment w którym Chavez przegra wybory to będzie coś jak śmierć Boga i nawet jak Radonski wygra to na wiele mu lud nie pozwoli. Osobiście nie wierzę jednak, że wygra.

Ciekawe

anarchiści cieszą się że może wygrać chadek, powiązany ze starą oligarchią.Czyli lepszy prawicowiec niż umiarkowany marksista

może to jacyś umiarkowani

może to jacyś umiarkowani anarchiści :)

Chavez nie jest antysemitą,

Chavez nie jest antysemitą, to jakaś brednia

z innej beczki - działa tam jakaś prochavezowska Federación Anarquista Revolucionaria de Venezuela

http://farvespecifistas.blogspot.com/

http://anarkismo.net/article/23985

tylko z tego komunikatu jakby niewiele wynika

We call all Venezuelan workers, peasants, all the exploited and excluded of Venezuela to attend the battle of October 7, to close the door to fascism, be it at the electoral polls or on the street.

To są platformiści. W

To są platformiści. W Grecji nawoływali do głosowania na SYRIZę.

wątpie, żeby wenezuelska

wątpie, żeby wenezuelska organizacja nawoływała do czegokolwiek w Grecji ;)

a poważnie to kto konkretnie nawoływał i do czego, daj jakies źródło

na pewno nie platformisci poza Grecją bo uważają Syrize za mało radykalny neokeynesizm np:

http://anarchism.pageabode.com/andrewnflood/election-syriza-retreat-anti...

pisze tam, że Syriza to jedna z gwarancji stabilizacji neoliberalizmu

Golden Dawn are the potential stick to SYRIZA's potential carrot in the spectrum of available tools to ensure stability if neoliberal fear loses its current hold.

I bardzo

dobrze że czawez wygrał w morzu beznadziei to jedna z pozytywniejszych
informacji

Całe szczęście..ale on

Całe szczęście..ale on tak łatwo by się nie poddał, juz to raz udowodnił podczas nieudanego puczu made in usa. Masz rację Wenezuela, Boliwia, Ekwador, Kuba, no i jeszcze Chiapas to jedyna nadzieja w morzu beznadzieji. No i w razie co można tam dostać azyl.

Żenada

Faszyści podpinają się pod Chaveza (który raz powiedział, że "faszyści to nie ludzie"), więc Chavez jest faszystą.
Faszystą, więc był też pacyfista i antymilitarysta Jean Jaures, bo on też się pojawił na faszystowskich plakatach: http://observers.france24.com/content/20090326-french-far-right-claims-ties-socialist-icon-jaures-le-pen-holocaust

Zainteresowanym na poważnie Chavezem i Wenezuelą polecam: http://www.1917.net.pl/?q=node/10964

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.