Wielka Brytania: 350 tys. dzieci straci darmowe posiłki w szkołach

Świat | Tacy są politycy | Ubóstwo

Jak wynika z analiz brytyjskiego stowarzyszenia Children's Society, ponad 350 tys. dzieci straci możliwość darmowego żywienia w szkołach w wyniku drastycznego planu oszczędności proponowanego przez rząd. Wchodzące w życie w październiku 2013 reformy oznaczają, że gospodarstwa domowe zarabiające więcej niż 7,5 tys. funtów rocznie zostaną pozbawione możliwości korzystania z darmowych posiłków w szkołach. Według szacunków stowarzyszenia, będzie to dotkliwy cios dla ok. 120 tys. biedniejszych rodzin.

Teraz biedniejsze rodziny będą miały do wyboru staranie się o obniżenie swoich dochodów, przez zmniejszenie liczby przepracowanych godzin, lub będą musiały zarobić 60% więcej, by stać ich było na pokrycie kosztów posiłków dla dzieci. Już teraz szacuje się, że 1,2 miliona dzieci żyje poniżej progu ubóstwa i nie ma zawsze dostępu do posiłków w szkołach. Około 700 tys. dzieci w ogóle nie ma prawa do darmowych posiłków. (The Guardian)

Jak widać, absurdy

Jak widać, absurdy urzędnicze nie są jedynie polską specjalnością.

to nie jest absurd

to nie jest absurd urzędniczy tylko celowa działalność

"staranie się o obniżenie swoich dochodów, przez zmniejszenie liczby przepracowanych godzin," a może nie poprzez zmniejszenie liczby przepracowanych godzin tylko niższe płace...

"Teraz biedniejsze rodziny

"Teraz biedniejsze rodziny będą miały do wyboru staranie się o obniżenie swoich dochodów, przez zmniejszenie liczby przepracowanych godzin, lub będą musiały zarobić 60% więcej, by stać ich było na pokrycie kosztów posiłków dla dzieci."

Poważnie posiłki w szkołach kosztują jedną rodzinę 4,5 tys. funtów rocznie?! [7,5 tys. * 60% = 4,5 tys.] Skąd ta matematyka? I co oznacza "gospodarstwo domowe"?

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.