Wielka Brytania: Organizacja pro-zwierzęca ujawnia makabryczne eksperymenty na kotach wykonywane przez uniwersytety

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt

Aktywiści z Brytyjskiej organizacji walczącej o prawa zwierząt oskarżyli dziesięć uniwersytetów na terenie Wielkiej Brytanii o przeprowadzanie przerażających eksperymentów na setkach kotów pomiędzy 2008 a 2012 rokiem.

Brytyjski Związek na rzecz Zniesienia Wiwisekcji (BUAV) ujawnia w swoim raporcie opublikowanym na początku tego tygodnia że nawet 855 kotów mogło być ofiarami 1304 eksperymentów zrealizowanych w celu zobaczenia "jak kot działa”.

W jednym z eksperymentów, BUAV twierdzi, że naukowcy z londyńskiego koledżu usypiali i unieruchamiali koty zaciskami, następnie umieszczali elektrody w czaszce, przy ich kręgosłupach, na klatce piersiowej oraz w rdzeniu kręgowym. Eksperyment miał na celu ustalić "jak brzuszne komórki nerwowe i mięśnie pracują razem aby umożliwić normalne wdychanie, wydychanie oraz kaszel”.

"Informacje pozyskane z badań nad kotami mają mało istotne znaczenie gdy są używane w celu porównawczym z ludzkim organizmem, ze względu na fundamentalne różnice między tymi dwoma gatunkami” BUAV pisze w swoimi oświadczeniu: "Badania na kotach są okrutne, niepotrzebne i niepopularne. Zamiast nich mogą być stosowane bardziej trafne humanitarne techniki które naprawdę będą pomocne ludziom”

Dwie z wymienionych uczelni w raporcie, wydały dwa oddzielne oświadczenia w których piszą że eksperymenty opisane przez BUAV nie odbywały się od lat. Londyńska szkoła twierdzi że informacje BUAV wymieniają testy przeprowadzone w 1992 oraz 1998 roku. Za to Uniwersytet w Cardiff twierdzi że opisane testy miały miejsce cztery lata temu.

"Zwierzęta są używane w ważnych badaniach nad chorobami takimi jak rak, choroby układu krążenia, choroby autoimmunologiczne, choroby pasożytnicze i tylko wtedy gdy nie ma już żadnej alternatywy.” piszę w swym orzeczeniu Uniwersytet w Cardiff.

"Kiedy już wykonujemy takie badania, Uniwersytet stosuje wyjątkowo restrykcyjne etyczne i dbające o dobrostan zwierząt wskazówki oraz prawa a cała praca jest podjęta kontroli wewnętrznego sekretarza który decyduje o kontynuacji tylko wtedy gdy odnosi ona skutki i cały proces jest absolutnie przejrzysty.”

BUAV jednak twierdzi że wyniki eksperymentów w których elektrody były wkładane w kocie mózgi, opublikowano w 2013.

Śmierć Cywilizacji!

Ile jeszcze zbrodni na żywych istotach, zanim zrozumiemy że techno-cywilizacja musi zostać zniszczona?

Polecam poczytać komunikaty meksykańskich insurekcjonistów z grupy Indywidualiści Zmierzający ku Dzikości

http://theanarchistlibrary.org/library/individualists-tending-toward-the...

Śmierć Cywilizacji!
Niech żyje Dzika Wolność!

co ty ?!!

ale chyba internetu nie chcesz zniszczyć :]

"Aktywiści z Brytyjskiej

"Aktywiści z Brytyjskiej organizacji walczącej o prawa zwierząt oskarżyli dziesięć uniwersytetów". Kogo konkretnie?

No właśnie, bezsensowne

No właśnie, bezsensowne eksperymenty bo zupełnie inna budowa organizmu, jak już, to powinni je przeprowadzić na ludziach.

Tak, zgłoś się dla dobra

Tak, zgłoś się dla dobra rozwoju medycyny, niech zbadają twój mózg.

Śmieszny kot lolek

Śmieszny kot lolek

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.