Kraków: Akcje bezpośrednie - kiedyś i dziś

2015-02-27 18:00
2015-02-27 20:00

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na spotkanie z Katarzyną Biernacką, które odbędzie się w księgarni deRevolutionibus, (Kraków, ul. Bracka 14), 27 lutego 2015, wyjątkowo w PIĄTEK, o godz. 18.00.

Pionierką akcji bezpośrednich jest Patty Mark z Animal Liberation Victoria, która pierwsze tego typu akcje przeprowadzała we wczesnych latach 90-tych. Pierwszą akcję open rescue w Polsce przeprowadziła Szczecińska Inicjatywa na rzecz Zwierząt Basta! w ubiegłym roku.

Deidre Sims z New Zealand Open Rescue mówi że „otwarty ratunek jest świetnym modelem aktywizmu dlatego że ludzie mogą zobaczyć że zwyczajne osoby, takie jak oni sami, są tak wściekłe z powodu tego co się dzieje na fermach przemysłowych ze zwierzętami, że biorą sprawy w swoje ręce”.

Czym są akcje bezpośrednie? Co oznacza open rescue? Czy ratując zwierzęta możemy łamać prawo? Czy łamanie nieetycznego prawa naprawdę jest złem?

Przyjdźcie na spotkanie z Katarzyną Biernacką, aktywistką Stowarzyszenia Empatia, tłumaczką i teoretyczką praw zwierząt, a dowiecie się więcej!

Zapraszamy!

Dziękujemy księgarni de Revolutionibus za udostępnienie przyjaznej przestrzeni na spotkanie!

Kraków słynął z akcji

Kraków słynął z akcji bezpośrednich - to był wzorzec. Zajścia w latach 80-tych, potem Marek Kurzyniec i inni, co się w tańcu nie pitolili, kontr bal, dema i okupacje - to coś, co hipsterom obecnym nie uda się powtórzyć. Bo jak tamtejsze manifestacje ruszały, to albo zaczynały okupować jakieś biura, albo ścierać się z władzami. A teraz? Śmiech.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.