Kraków: Eksmisja skłotu Gromada

Kraj | Represje

19 lipca w godzinach popołudniowych grupę Gromada eksmitował przedstawiciel części współwłaścicieli, nie mający ku temu podstaw prawnych. Mężczyźnie asystowała policja. Wynajęci robotnicy zdemolowali sprawne okna i drzwi, pozostawiając po nich wyrwy w ścianie, a następnie je murując.

Ewikcja trwała około czterech godzin. Squatersi zamierzają wystąpić do sądu o ochronę swojego statusu posiadania i praw lokatorskich.

W sobotę odbyła się pikieta pod komisariatem policji "Biały Domek" przeciwko nadużyciom i brutalności policji wobec mieszkańców, którzy zajęli i wyremontowali kamienicę. Przeciwko sobiepaństwu mundurowych i w obronie prawa do mieszkania ramię w ramię stanęli anarchiści, lokatorzy kamienic, osoby poszkodowane przez służby mundurowe i “zwykli” krakowianie.

@

Teraz radzę się zająć ciężką sytuacją bytową tych robotników, którzy zniszczyli wam skłot. Muszą być naprawdę uciskani i nieszczęśliwi, że wykonują tak podłą pracę. Niewątpliwie przywitają was z otwartymi ramionami, żebyście powalczyli dla nich o podwyżki. Przecież absurd nie zna granic.

Demonstracja odbyła się

Demonstracja odbyła się nie pod tym komisariatem z którego były skierowane jednostki do interwencji. -.-

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.