Ateny: anarchiści włamują się i demolują lokal Złotego Świtu

Świat | Antyfaszyzm

Atak miał miejsce 6 października 2012 w ateńskiej dzielnicy Alimos. Zamaskowani antyfaszyści włamali się do jednego z lokali neonazistowskiej partii „Złoty Świt”, niszcząc znajdujący się tam sprzęt i pozostawiając anarchistyczne graffiti. Był to kolejny atak z całej serii kontrofensywnych działań greckich antyautorytarystów, wymierzonych w neonazistów i powiązaną z nimi policję.

Video z akcji:
http://www.youtube.com/watch?v=qrA7UhKodYQ

przydalyby sie takie

akcje w polsce wymierzone przeciwko onr nop itp...

Zgadzam się

Gdzie można znaleźć adresy takich biur?

W internecie

W internecie

dokladnie

dokladnie

Wielu zarzuca Konspiracji

Wielu zarzuca Konspiracji Komórek Ognia i innym grupom insurekcyjnym zbyt wielki radykalizm.
Ja natomiast uważam że byli zbyt litościwi. Nie powinni byli ostrzegać nazistów gdy podłożyli bombę w ich biurze dwa lata temu. Szkoda też, że nie udało się zabicie Michaloliakosa co planowało KKO.

Miejmy jednak nadzieje ż greccy anarchiści nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Śmierć faszystom!

popieram

smierc faszystom!!!

Musimy pamiętać że w

Musimy pamiętać że w Grecji nie ma jednej organizacji anarchistycznej lecz tysiące niewielkich grup. Decyzje dotyczące całego ruchu zapadają więc wolniej ale sa podejmowane w 100% niehierarchiczny sposób na ogólnych zgromadzeniach.

W ostatnim czasie trwały dyskusje i ruch się przegrupował i obecnie przeszedł do kontrataku przeciw faszystom, co pokazują nowe starcia, demonstracje i zamachy.

Stolik czy umywalka

Stolik czy umywalka przynajmniej nie odda.

fajnie ale jest taki

fajnie ale jest taki problem:

nacjonalista.pl/2012/10/21/grecja-dwukrotny-wzrost-poparcia-dla-zlotego-switu/

ktoś może zweryfikować czy to prawda?

Raczej prawda. Tylko co z

Raczej prawda. Tylko co z tego?

To oczywiste że gdy wzrasta fala rewolucyjna, burżuazja zaczyna popierać faszyzm. W tym nie ma nic dziwnego.

Należy robić swoje i iść naprzód. Sytuacja musi się zaognić i będą dwie możliwości: skok naprzód - w rewolucję społeczną lub cofnięcie się w otchłań reakcji. Od konsekwencji i siły ruchu anarchistycznego będzie zależało co nastąpi.

To pokazuje jeszcze jedno. Faszyzmu nigdy nie pokona subkulturowa "antifa", ani tolerancyjne "porozumienia z politykami i celebrytami". Faszyzm może pokonać tylko rewolucja społeczna.

...

Burżuazja popiera faszyzm. Dobry dowcip. Proletariat również popiera faszyzm. Klasa pracująca nie jest żadnym świętym cielcem tylko jeszcze jednym filarem systemu. Ilu macie robotników anarchistów? Uliczne zamieszki i strajki nie są antykapitalistyczne - one domagają się kapitalizmu i władzy, która nie będzie destruować materialnej podstawy życia pracowników.

"Ilu macie robotników

"Ilu macie robotników anarchistów?"
Pracowników usług i umysłowych też liczysz? To prawie wszystkich jakich znam.
Chyba, że chodzi ci o ten socrealistyczny homofetysz umięśnionego, spoconego, ubrudzonego smarem robotnika w kraciastej koszuli trzymającego w dłoni klucz francuski.
W takim razie tylko paru :)

niezła boruta

o korde stolik i zlewozmywak nieźle oberwały nopasaran ;)

Chyba niektórym przydałby

Chyba niektórym przydałby się kubeł zimnej wody na głowę. Sytuacja Grecji jest coraz gorsza, więc centrum się kurczy a zyskują "radykałowie" po lewej i prawej. Problem polega na tym że ruch anarchistyczny tam traci, na lewicy to zyskuje Syriza. Te demonstracje anarchistyczne które tam teraz są to jest cień tego co było jeszcze niedawno.
Ludzie się boją, nie wiedza co przyniesie jutro, więc poparcie zyskują ci co mają jakieś rozwiązania, a z tego co wiem o greckim ruchu anarchistycznym to nie potrafi zaproponować żadnych, wszystko jest na zasadzie anty - antypaństwo, antykapitalizm, ale co zamiast to nie wiedzą.
W takiej sytuacji niepewności nikt się nie będzie przyłączał do nich jeśli szybko tego nie zmienią. Mogą sobie zdemolować jakiś lokal, to nie odbierze poparcia Złotemu Świtowi

Chuja prawda ziom. Zresztą

Chuja prawda ziom. Zresztą w Syriza to w dużej mierze też osoby zaangażowane w ruch anarchistyczny, tyle, że z doskoku (demokratyczni socjaliści raczej, czasami anarchizujący).

Co jest "chuja prawda ziom"

Co jest "chuja prawda ziom" ziom? Poparcie dla Złotego Świtu się skurczy po demolce jakiegoś lokalu? Demonstracje anarchistyczne są większe niż były? Syriza nie zyskuje? W Grecji jest coraz lepiej? Ludzie są optymistycznie nastawieni?

Nic mi nie wiadomo o żadnych anarchistach w Syrizie, napisz skąd ta informacja.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.