Australia: Pracownicy budowlani strajkują w sprawie kolegów imigrantów

Świat | Dyskryminacja | Prawa pracownika | Protesty

Pracownicy na budowie w centrum Perth w Australii Zachodniej przerwali pracę w poniedziałek, protestując przeciwko warunkom pracy swoich kolegów imigrantów.

Według informacji ich związku zawodowego, CFMEU, imigranci z Chin, którzy pracują przy budowie kompleksu apartamentów Equus, zarabia jedynie 12$ za godzinę - czyli mniej niż połowę tego, co Australijczycy. Normą dla Australijczyków jest stawka 28$ za godzinę wraz z dodatkami, za tą samą pracę. Są też wiadomości o tym, ze pracownicy nie otrzymali wynagrodzenia za poprzedni tydzień pracy.

W sumie na budowie zatrudnionych jest 180 pracowników, z czego 50 to Chińczycy, Koreańczycy i Filipińczycy. Związek budowlańców podnosił kwestię zaniżonych wynagrodzeń imigrantów od kilku miesięcy.

Nadużycia pracodawców wobec pracowników imigrantów są nagminne, zwłaszcza, że dochodzenia w sprawie łamania praw pracowniczych trwają dłużej niż kontrakty pracowników. Muszą oni wrócić do kraju przed zakończeniem dochodzenia. Niektórzy z pracowników nie chcą składać doniesień na swoich pracodawców, gdyż ich pozwolenia na pracę są o umowę z konkretnym pracodawcą.

Australijscy pracownicy zdają sobie sprawę, że obniżanie stawek dla pracowników imigrantów spowoduje wyścig na dno dla wszystkich pracowników. Dlatego domagają się uczciwego traktowania swoich kolegów imigrantów.

Za: libcom.org

wyścig na dno

''wyścig na dno dla wszytkich pracowników''
czy my,jako ludzkoc,naprawde juz przegralismy, zawiedlismy? hmmmm
jedna, jedyna szana.......................
zaprzepaszczona!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.