Białystok: kolejny atak na uchodźców

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

W poniedziałek nad ranem po raz kolejny nacjonaliści/neonaziści podłożyli ogień pod drzwi czeczeńskiej rodziny mieszkającej na osiedlu Zielone Wzgórza. Życie mogło stracić pięcioro dorosłych i dwójka małych dzieci.

Swąd dymu pierwsza poczuła Raisa, matka wynajmującego mieszkanie Khumida Islamova. Spała na kanapie w salonie, najbliżej korytarza. Przebudziła się o 4.40, przerażona. Zobaczyła ogień, w pierwszej chwili myślała, że z kuchni. Ale płomienie wydobywały się spod drzwi wejściowych. Momentalnie pobudziła domowników, wszyscy rzucili się gasić ogień czym popadło.

Do pomocy przybiegł sąsiad z naprzeciwka. Zaoferował się: - Jak tylko czegoś wam będzie trzeba, dajcie znać.

Siostra Elizy, Hutmat, przypomina sobie, co wydarzyło się kilka tygodni przed podpaleniem: - Kiedy byłam w domu sama, przyszedł jakiś pan. Łysy. Wszedł, rozejrzał się, obejrzał pokoje. Powiedział, że się pomylił i wyszedł.

Na szczęście tym razem nikt nie został poszkodowany.

(za: gazeta.pl)

Dziwna logika tępić kogoś

Dziwna logika tępić kogoś, kto jest z narodu, który jest tępiony przez państwo, które jest wrogiem polskich narodowców, dla mnie sprawcy zachowują się jak rosyjscy narodowcy.

faszystowskich...

faszystowskich szmaciarzy przerobic na karme dla kotow i psow. Tylko na to sie nadaja.

Jak im możemy pomóc?

Jak im możemy pomóc? Widać że sąsiedzi nie postawią się, a po cichu tych skurwysynów bronią - ubiegłoroczna tragedia nic ich nie nauczyła.

to sam tam jedź i walcz ,

to sam tam jedź i walcz , bohaterze internetowy

Gratuluje, to tylko

Gratuluje, to tylko świadczy o twojej obojetności, chyba że jesteś tym podpalaczem pier*olonym. Bym nawet pomógł a szczególnie tobie przy ludzkiej solidarności

Krótki przegląd wieści z

Krótki przegląd wieści z Białegostoku: "Dziennikarze sprawdzili za jak niską pensję gotowi są pracować pracownicy, Szef nazistów chroniony przez władze. Nie będzie odsiadywał wyroku, Pracownicy Mostostalu od lipca bez pensji, Prokuratura umorzyła sprawę ataku maczetami na Ormianina, Próbowali spalić czeczeńską rodzinę, Prezydent miasta chciał oficjalnie lobbować za NOP, pobicie w chwilę po zakończonych wizytacjach pożar pustostanu, Pijani neofaszyści zaatakowali lokal"...

Z taką siłą

Z taką siłą skurwysyństwa Białystok sam sobie nie poradzi obawiam się. Mimo, iż jest tam (mimo zmian i upływu lat) silna ekipa.

nie ma już silnej ekipy,

nie ma już silnej ekipy, porozjeżdżali sie po Polsce i świecie za robotą

Spokojnie :)

Spokojnie :)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.