Białystok: Prokurator Dawid Roszkowski broni nazistów

Kraj | Ironia/Humor | Rasizm/Nacjonalizm

Sprawa białostockich nazi-skinów od kilku tygodni szeroko jest opisywana w mediach głównego nurtu. Wypływają do mainstreamu ich powiązania z elitami politycznymi i policją.

Nazi-skini nadal są jednak chronieni przez te elity. Pokazuje to najlepiej prokurator rejonowy - Dawid Roszkowski. W sprawie malowania na murach swastyk.

Według prokuratora swastyk w Białymstoku nie malują neonaziści tylko... mieszkający w mieście wyznawcy hinduizmu. Oto jak uzasadnił odmowę śledztwa w sprawie swastyk:

Wykładnia językowa prowadzi do wniosku, że "propagowanie" w rozumieniu artykułu 256 Kodeksu Karnego oznacza każde publiczne zachowanie, które stanowi upowszechnianie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa, podjęte w celu przekonania do niego. (...) W tym miejscu należy sięgnąć do znaczenia symbolu swastyki. Nazwa swastyka pochodzi z sanskrytu i oznacza przynoszący szczęście. Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z Adolfem Hitlerem i nazizmem, natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności. Przenosząc powyższe rozważania na kanwę przedmiotowej sprawy, nie sposób dostrzec w zamalowanym znaku przedstawiającym swastykę propagowania faszystowskiego ustroju państwa.

Dla porównania, za napisanie słów "Warszawa was wybrała, Warszawa was obali" na budynku urzędu dzielnicy skazuje się na prace społeczne i grozi więzieniem za ich nie wykonanie.

ten caly

chory syf po prostu w pale sie miesci,co za smiecie z tych psow i prokuratorow.Jest to dobry przyklad na to czym jest prawda a czym gowno-prawda

co na to grafolog?

co na to grafolog?

A może

to Górale -)))

Ewidentnie hitlerowcy nie

Ewidentnie hitlerowcy nie spali, tylko pokonczyli prawo, chocby zaocznie. A AF-y?
Moze podajcie jakis adres tego prokuratora?

Pan prokurator....

....jest niedouczony, swastyka symbol szczęścia jest w przeciwną stronę niż ta malowana przez neonazistów w Białym Stoku...

No to...

No to niech warszawa faktycznie ich obali, a niech tylko pisze po murach. Czekam na taki obrót spraw...na całym świecie.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.