Białystok: Znów próbowano podpalić cudzoziemców

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Dzisiaj w nocy znów próbowano zabić w Białymstoku obcokrajowca - tym razem Hindusa. Scenariusz był taki sam jak kilka tygodni temu, gdy nad ranem ktoś oblał benzyną i podpalił drzwi mieszkania czeczeńskich uchodźców - informuje lokalna Gazeta Wyborcza.

Tym razem celem ataku była rodzina mieszkająca także przy ul. Armii Krajowej. Mieszkanie stanęło w ogniu w nocy ze środy na czwartek. Ktoś podpalił drzwi wejściowe. I dodatkowo jeszcze rzucił kamieniem w kuchenne okno. Dlaczego? Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny mamy do czynienia z ksenofobią. Córka właściciela mieszkania wyszła za mąż za Hindusa. Miesiąc temu mężczyzna przyjechał z żoną do Białegostoku, odwiedzić jej rodzinę. Często był zaczepiany i obrażany. Tym razem cała pięcioosobowa rodzina mogła zginąć w płomieniach.

Prezes spółdzielni mieszkaniowej Słoneczny Stok zaoferował 10 tys. zł nagrody za pomoc w złapaniu sprawców.

Mam wrażenie, że w

Mam wrażenie, że w Białymstoku niezmiennie jest rok 1250, a nie 2013.

do szkoly

przeciez to miasto bylo zawsze tyglem narodowosciowo/kulturowym. Dopiero teraz(po 1945) stalo sie niemal homogeniczne. A taka sytuacja jak teraz, jest dzieki politykom ktorzy po 1989 pozwolil zeby demony nacjonalizmy, rasizmu rosly w sile. to wlasnie dziki truskolaskiemu ktory jeszcze pare lat temu bardzo chetnie spotykal sie z dragonem sa takie a nie inne akcje. tam wladza, policja kuma sie po prostu z naziolami.

Białostoczanie w czasie

Białostoczanie w czasie wojny doświadczyli zdrady tego tygla, praktycznie wszyscy zydzi, ukraińcy, litwini i białorusini opowiedzieli sie po stronie Hitlera

Hmm, gazeciarze wypisują

Hmm, gazeciarze wypisują dziś że wszystkim znany Tomcio P. z Białegostoku idzie siedzieć bo mu się uprawomocnił wyrok... To ci peszek.

Nie Armii Krajowej , a

Nie Armii Krajowej , a Batalionow Chlopskich. Palila sie podloga i sciana, a dopiero po ugaszeniu wnetrza mieszkania, lokatorzy zorientowali sie ze plona takze drzwi od strony klatki schodowej. Oby sprawcy sie znalezli !!!

Art. o

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.