Białystok: Narodowcy ranili niemowlę

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Znani ze szczególnej aktywności białostoccy nacjonaliści dokonali kolejnego ataku na mieszkających w mieście Czeczenów.

Pijani nacjonaliści pojawili się pod domem Czeczenów przy ul. Tuwima w nocy z soboty na niedzielę. Zaczęło się od wyzwisk. Wyzywany ojciec rodziny wyskoczył do nich przez okno. Napastnicy usiłowali go pobić jednak byli zbyt pijani, skończyło się na tym, że uciekli.

Gdy wrócili z liczniejszym towarzystwem usiłowali wtargnąć do mieszkania. Gdy to im się nie udało, obrzucali okno mieszkania czym się dało. Zranione odłamkami szkieł w czoło zostało dziecko Czeczenów.

W związku z coraz częstszą obecnością opisów tego typu zajść w mediach białostocki oddział Młodzieży Wszechpolskiej rozpoczął kampanię społeczną. Oto oświadczenie jej organizatorów:

"Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań ,,Gazety Wyborczej’’, jakie ten dziennik podejmuje wobec Białegostoku oraz jego mieszkańców w ostatnim czasie. Nie zgadzamy się na prowadzenie codziennej, negatywnej akcji wymierzonej w nasze miasto. (...)

Opinia ,,niebezpiecznego i rasistowskiego’’ miejsca, która zostaje dorobiona naszemu miastu, jest według nas mocno przesadzona, a jednocześnie uderza w dobre imię białostoczan. Odbiorcy przekazów medialnych emitowanych przez opisywany dziennik otrzymują prosty przekaz: Białystok, to nie Pałac Branickich, Jagiellonia Białystok, patriotyczne wartości oraz rozwijająca się stolica regionu, a centrum najgorszych postaw, miejsce, w którym ludzie powinni obawiać się o własne życie. Jakie ma to przełożenie na rzeczywistość?

Uważamy, iż takie działania przyczyniają się do:

- Obniżenia prestiżu miasta oraz godzenia w dobre imię lokalnej społeczności.
- Wywołania niechęci i strachu wśród turystów, którzy chcieliby odwiedzić nasz region.
- Odstraszania potencjalnych uczniów i studentów, którzy w trwającym okresie rekrutacyjnym będą podejmować decyzję o wyborze miasta swojej edukacji.
- Odpychania
pracodawców czy sponsorów od klubu BKS Jagiellonia Białystok. Nikt bowiem nie chce, aby jego marka kojarzyła się wyłącznie z ,,rasizmem i ksenofobią’’.
- Stworzenia stereotypu, w którym białostoczanie będą kojarzeni w sposób jednoznacznie negatywny.

Ponadto nie zgadzamy się na okazyjne urządzanie polowań na osoby, które nie zgadzają się na politykę bezgranicznego mieszania kultur i cywilizacji w Europie. Przykład tekstu ,,Jak nie rasiści, to adwokat’’ nt. białostockiego adwokata, który choć wyraźnie zaznaczył, iż nie popiera przemocy, jednocześnie sprzeciwiając się multikulturalizmowi na styl zachodni, w naszej opinii najlepiej o tym świadczy."

bol dupy

ahhh jaka ta mlodziez wszechpolska jest nagle zatroskana o wizerunek miasta i klubu. Skurwiele widza ze juz nie bedzie tak latwo robic interesy w miescie z mafia policyjno-kibolska i ze prokuartura w koncu nie umarza spraw to zrobilo sie chlopcom goraco i sa oburzeni, ze nie mozna juz ludzi podpalac w ich mieszkaniach.

Gdyby istniał w tym kraju

Gdyby istniał w tym kraju jakiś blok kontrkulturowy, gdyby ten cały ruch anarchistyczny był czymś więcej niż okazja do ponarzekania i pohuczenia w necie, ruch punkowy i inne nie tylko ciuszkami z aspiracjami do kultury alternatywnej, a lewica miała choć odrobinę treści - to by już dawno był "rajd na Białystok".
Niestety, pozostaje nam kreowanie miny groźnej i postawy sprawczej na łamach internetowych stron i na forach.
Walka trwa.

Dokladnie! znalezc typow,

Dokladnie! znalezc typow, zrobic wjazd na chate i wypierdolic wszystkich przez okna! jak leci!

Brawo dla Czeczena. Jeśli

Brawo dla Czeczena. Jeśli rzeczywiście wyskoczył do nich to ma chłop jaja co nie dziwi w tej nacji ;)

No bez przesady!Na ul.

No bez przesady!
Na ul. Tuwima tego dnia nie było żadnych narodowców ani faszystów za to miejscowa menelnia. Jeden typ zaczął wyzywać Czeczena wyglądającego przez okno, a ten wyskoczył z parteru przez okno z kosą i gonił typa, kóry się schował w sklepie.
Potem typ zawołał pijanych kolegów i wybili w jednym oknie szyby. Policja wszystkich zawinęła i 4 osoby mają zarzuty.
Na tej ulicy część bloków to są budynki komunalne gdzie jest trochę mieszkań socjalnych, stąd też nie jest to zbyt bezpieczne miejsce.

Menelnia to też faszyści !

Menelnia to też faszyści !

Aha czyli to wszystko

Aha czyli to wszystko lokatorzy mieszkań socjalnych, których korwino-gimbaza menelami zowie? Hahaha!

Panie Bosak, był pan tam?

Panie Bosak, był pan tam?

Rozumiem walka z

Rozumiem walka z nacjonalizmem trwa, wiec nie przebiera się w środkach, ale kłamstwo zawsze będzie kłamstwem. Akurat w tym przypadku sprawcy nie są, nie byli i nie zanosi się żeby byli w jakikolwiek sposób związani z nacjonalizmem czy rasistami. Tyle w temacie tropienia nacjonalizmu za wszelką cenę. Jesteście już w tym lepsi od GW.

Jeżeli kiedyś

Jeżeli kiedyś pomyślałeś o biało czerwonej fladze to możesz być już narodowcem, a takiego trzeba zwalczać! :)

Sprawcy to nazistowskie

Sprawcy to nazistowskie malimony chodzące na Jage, no ale jak zwykle zaraz sie zbiera mnóstwo osób które przypadkiem tam mieszkaja/przypadkiem widziały zdarzenie/przypadkiem znaja wszystkie szczegoly.I jak zwykle okazuje sie ze naziole nie maja z tym nic wspolnego, co wiecej wychodzi na to ze to poszkodowany spowodował zajscie.Faajnie :)

Nikt nie twierdzi że winny

Nikt nie twierdzi że winny jest Czeczen, wkurwił go typ to go pogonił z kosą. Nie ma też podstaw by twierdzić, iż prowodyr zajścia był związany z jakąś konkretną opcją polityczno/ideologiczną.

:D

To byli lokalni nacjonaliści spod monopolowego :D

Jasne, a swastyki malują

Jasne, a swastyki malują Hindusi. Tak czy inaczej MW w swoim oświadczeniu solidaryzuje się ze sprawcami.

człowieku jak jesteś z

człowieku jak jesteś z Białegostoku to na 100% wiesz że za tymi wybitymi szybami nie stali żadni nacjonaliści ale miejscowi pijani dresiarze z których 2 było pod wpływem amfy

Amfy czy Antify?

Amfy czy Antify?

Jedno nie wyklucza drugiego ;)

Niech żyje rewolucja :-]

"Akurat w tym przypadku

"Akurat w tym przypadku sprawcy nie są, nie byli i nie zanosi się żeby byli w jakikolwiek sposób związani z nacjonalizmem czy rasistami." - pierdolenie.
Wystarczy włączyć Gugl Strit Wiu, ul. Tuwima Białystok, na szybkości da się znaleźć kilka swast i numerki 88 na murach.

co za bzdury:"tego dnia nie

co za bzdury:"tego dnia nie było żadnych narodowców ani faszystów" albo "nie zanosi się żeby byli w jakikolwiek sposób związani z nacjonalizmem czy rasistami" - to co żeby kogoś uznać za rasistę czy faszystę to musi on być łysy, w dresie i sam się do tego przyznawać?! tak się składa, że jeśli zaatakowali gościa dlatego, że jest Czeczenem to już ich kwalifikuje do miana rasistów i nacjonalistów i nie ważne czy są skinhedami, kibolami, menelami czy czym tam sobie wymyślicie - co za bezmyślne komentarze...

aha i zdeklarowani narodowcy

aha i zdeklarowani narodowcy jak sugeruje nagłówek newsa?

no jasne, powyzywać

no jasne, powyzywać Czeczena normalna rzecz, w końcu Czeczen ? .....
Może i to nie byli neonaziści, może menele, ale rasizm jest rasizm!
Biadolenie o manipulacji, to odwracanie uwagi od problemu.

hehe a mówi się że

hehe a mówi się że białystok to takie szczęśliwe miasto a tu proszę biedni nazionaliźci mają tyle ostatnio problemów i nieszczęść spowodowanych zapewne złe, multikulturowe i jeszcze nie wiadomo jakie media. no po prostu straszna bieda!

Ciekawe czy podbiłby tak

Ciekawe czy podbiłby tak jeden z drugim barani łeb do Czeczeńskich fighterów, jak wiadomo sztuki/ sporty walki sa w tym narodzie rozpowszechnione

To jest w ogóle ciekawe jak

To jest w ogóle ciekawe jak to u nas jest inaczej. Na świecie obywatele z okolic Kaukazu są bardzo "szanowani" - nie przeważa za tym ich umiejętność w temacie sztuk walki, tylko ich diaspory silnie związane z ichnimi organizacjami przestępczymi, które są bardzo silne, bezwzględne, słynące z okrucieństwa i pamiętliwości. Przeważnie ludzie okrzepli w boju, dobrze wyszkoleni, nie mający problemów w konfrontacji z innymi ludźmi - to tradycja tego ludu, wieki kultury wojennej, wojny z Rosją. Także w pewien sposób to jest zabawne, że w Polsce Czeczeni są mniejszością prześladowaną. Przykład, jak to zadupie Europy jest w istocie swej odmienne od reszty. :)

"jak wiadomo sztuki/ sporty

"jak wiadomo sztuki/ sporty walki sa w tym narodzie rozpowszechnione" ... to jednak narodowe stereotypy istnieją? A skoro istnieją to mogą być dobre ("uprawiają sporty walki") albo i złe ("ucinają głowy nożami")?
Czy może jednak lepiej nie posiłkować się w dyskusji na tematy prześladowań na tle etnicznym ŻADNYMI stereotypami? Bo wygląda to tak samo komicznie jak działacze walczący z homofobią wyzywający innych od "pedałów" :)

no ale o co chodzi, wiadomo

no ale o co chodzi, wiadomo że homofoby to pedały.

:)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.