Brazylia: Zamieszki po ogłoszeniu podwyżek biletów

Świat | Protesty | Transport

Mieszkańcy Sao Paulo i Rio de Janeiro nie zgadzają się na podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Trwające od kilku dni protesty przekształciły się w zamieszki. 64 osoby aresztowane, liczni ranni, zdemolowane ulice - to efekty czwartkowych protestów przeciwko podwyżkom cen biletów do metra, autobusów i miejskich pociągów w Rio de Janeiro i Sao Paulo.

Mieszkańcy od kilku dni protestowali przeciwko tym wzrostom, ale tym razem demonstracje przekształciły się w ostre starcia z policją. Aby rozpędzić tłum, funkcjonariusze w Rio użyli granatów hukowych, to jednak tylko rozjuszyło manifestantów. W stronę służb porządkowych poleciały butelki i kamienie. Policja zaczęła strzelać do demonstrantów gumowymi nabojami, użyła tez gazu łzawiącego. Według wstępnych informacji, są ranni i zatrzymani.

Podobny przebieg miały demonstracje w Sao Paulo, gdzie według lokalnych mediów poszkodowanych zostało siedmiu dziennikarzy.(IAR)

chyba ten temat też warto

chyba ten temat też warto podkleić. Demonstracje trwają, podobno bierze w nich udział nawet około miliona osób. Niestety jest też jedna ofiara śmiertelna po stronie protestujących [*]

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.