Bydgoszcz: Tesco terroryzuje pracowników

Kraj | Prawa pracownika

Załoga Bistro w Tesco Extra przy Toruńskiej 101 w Bydgoszczy liczyła 11 osób. - Wszyscy zostaliśmy zwolnieni tego samego dnia - opowiadają ludzie.

Załoga sklepu uchodziła za jedną z najlepszych w rejonie. Jeszcze kilka dni wcześniej pracownicy byli chwaleni. Pewnego dnia w asyście ochroniarza udali się do szefa, który wręczył im zwolnienia dyscyplinarne. Pracodawca rozwiązał umowę o pracę bez wypowiedzenia, z winy pracownika z powodu „rażącego łamania podstawowych obowiązków pracowniczych".

Owymi przewinieniami było zjedzenie trzech frytek lub spróbowanie surówki podczas jej przyrządzania. Media pytały o przeliczenie wyrządzonych przez pracowników "szkód" na pieniądze. Odpowiedzi nie było. Sklep zatrudnił nową załogę.

Ludzkie smieci

W wyniku transformacji ustrojowej i procesu,ktory zmienil biegun zaleznosci pracodawca-pracownik to dzis MY idziemy do pana i wladcy po prosbie.
Pracowalem w hipermarkecie ponad 10 lat temu i praca tam nacechowana bya wyzyskiem,ale opinia publiczna napietnowala taki charakter pracy wiec sie te skurwysyny pilnoowaly,
Dzis kazdy etat z zusem jest na waage zlota bo faktyczne bezdobocie w niektorych rejonach dochodzi do 30 procent a w kraju jest to realnie ok 20 procent.
Mlodzi nie wchodza na rynek pracy poniewaz przedluzajac wiek emerytalny i tworzac noowych stanowisk na rynku pracy nie ma pracy.
Pracodawcy tworza mechanizmy indoktrynacji,wychowywania i niszczenia/mobbing/swojej zalogi.
Ludzie pracujacy sa zastraszeni i niezorganizowani
Nie potrafia sie bronic
Bronia sie idac na L4 lub zmieniajac zatrudnienie.Wiem to droga na skroty,ale TACY JESTESMY WYCHOWANI PRZEZ 23 lata na rozczarowaniach,porazkach i klamstwie.
To nie jest wina spoleczenstwa ze jest niszczone.
Wina jego bedzie jesli sie nie obudzi i nie wyciagnie z tego wnioskow.

walka z korporacją

rozumiem trzeba walczyć z wyzyskiem, ale tym samym redaktorzy godzą się na wyzysk dalej. Z tego tekstu można wnioskować ze celem nadal jest praca w korporacji. To przecież kooperacja z rządem , trzeba być bardziej radykalnym jeśli chcecie coś zmieniać ,ale wtedy można wiecej stracić niż zyskać ,więc to nadal kierowanie się egoizmem.
Anarchosyndykalizm głosi chyba co innego.....

Owszem - kary za surowe, nie

Owszem - kary za surowe, nie przeczę, ale nie w porządku jest również to, że pracownicy wyjadają produkty w czasie ich przygotowywania do sprzedaży. Czy te surówki wyjadali z porcji dla klienta, czy też nakładali sobie je na talerzyk i jedli osobno. Czy te "trzy" frytki" wyciągali z porcji dla klientów? No może warto się zastanowić, jak to wyglądało?

człowieku! celem jest

człowieku! celem jest zapewnienie bytu pracownikom! to w pierwszej kolejności głosi każda filozofia i praktyka anarchistyczna (prócz postlewicowego anarchizmu boba blacka)!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.