Bydgoszcz: Trzeci dzien pikiety pod Cyrkiem Berolina

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty

Wczoraj w Bydgoszczy odbyła sie trzecia (po dniu przerwy) pikieta przeciwko tresurze, wykorzystywaniu zwierząt do celów rozrywkowych i trzymaniu ich w niewoli. W ciągu trzech dni (czwartek, piątek, niedziela) rozdaliśmy około 600 ulotek. Zdecydowana większość przechodzących ludzi pozytywnie odnosiła sie do naszej akcji i hasła na transparencie "Cyrk Tak Tresura Nie".

Niestety mimo nieprzychylnych artykułów w gazetach mówiących o złych warunkach i stanie wiezionych zwierząt nie zabrakło ludzi sponsorujących cierpienie, nieświadomych w jaki sposób tresuje się zwierzęta lub najzwyczajniej obojętnych na krzywdę.

Nie obyło sie także bez komentarzy w stylu "skopał cię kiedyś wielbłąd', "banda pojeb...w" albo argumenty jakiegoś pana w stylu żebyśmy zaczęli robić coś dla ludzi. Ten sam pan zapytany co sam robi dla ludzi odpowiada, że "codziennie robi dla ludzi - pracuje w ZUSie";p Niestety mimo licznych zapowiedzi nie pojawił sie nikt ze Stowarzyszenia Empatia. Czyżby w 500tysiecznym mieście nie znalazł sie nikt kto wspomógłby kampanie "Cyrk bez Zwierząt"

Oto krótki film nagrany przez nas na terenie Cyrku Berolina. Nienaturalne zachowanie niedźwiadka nie zostało zauważone przez inspekcję weterynaryjną albo kolo dostał w łapę i po kłopocie.

Do autora artykuła (i do

Do autora artykuła (i do wszytskich):

Dziękujemy za artykuł. Niestety zawsze publikujesz artykuły jako "wydarzenia" a wtedy musimy ręcznie publikować to znowu, a przy tym poprawić zle formatowanie.

Bardzo prosimy czytelników, aby publikowaliście w właściwej rubryce oraz poprawiliście formatowanie.

Poprosimy też o

Poprosimy też o przyłożenie się do pisania, bo powyższy tekst był bez polskich znaków, miał pełno błędów interpunkcyjnych, entery wewnątrz tekstu i trefny link. To tylko taka techniczna uwaga - i tak zawsze lepszy tekst z bykami niż jego brak.

ok dziekowac za

ok dziekowac za wyrozumialosc zapamietam na przyszlosc pozdrawiac

tresura-tortura

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.