Bydgoszcz: Pracownicy okupują siedzibę Zachemu

Kraj | Prawa pracownika | Protesty

Jak podaje „Gazeta Pomorska”, protestujący od rana pracownicy zakładów chemicznych Zachem (wchodzących w skład grupy Ciech) zniecierpliwieni nieobecnością szefostwa firmy, weszli na teren siedziby i usiłowali dostać się do biura prezesa.

Załoga Zachemu od miesięcy walczy przeciwko planowanym zwolnieniom wynikającym, zdaniem związkowców z Solidarności, z celowej działalności handlowej drenującej Zachem z klientów na rzecz BASF Polska. Pracę straci prawdopodobnie cała 700-osobowa załoga i wielu spośród pracowników zakładów kooperujących z Zachemem.

Za: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121108/BYDGOSZCZ01/1...

Dobić wiosłem tonącego...

Zachem w Bydgoszczy to miasto w mieście. Potężna infrastruktura, setki budynków, kilometry dróg. Łakomy kąsek dla złodziei i pseudoinwestorów. Od dawna mówi się tutaj o planach likwidacji Zachemu. Jesli dobiją tę firmę, to będzie koniec Bydgoszczy. Tu w Bydgoszczy już nie ma nic! Nic nie zostało z dawnego miasta wojewódzkiego! Tu padają nawet lumpeksy! Na głównej ulicy miasta nie ma żadnych normalnych sklepów. Tylko banki, lombardy, biura szybkich pożyczek. Ludzie skazani są na markety. To miasto cofnęło się o co najmniej 60 lat.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.