Czechy: Neonaziści zaatakowali Romów

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

W czeskiej Ostrawie do późnych godzin wieczornych trwały starcia neonazistów z policją. Od co najmniej trzech lat neonaziści regularnie atakują osiedla lub domy zamieszkałe przez Romów.

Pod pretekstem mityngu zebrało się w Ostrawie - Zabrzehu około tysiąca sympatyków i członków neonazistowskiej Robotniczej Partii Sprawiedliwości Społecznej. Próbowali przedostać się do romskich domów. Broniące Romów kordony policyjne zostały obrzucone kamieniami, butelkami i petardami.

Lider neonazistów Tomasz Vandas niemal co tydzień organizuje mityngi w różnych częściach Czech. Neonaziści będą też kandydować w rozpisanych na koniec października wyborach parlamentarnych. Jak dotąd elity polityczne kraju, z wyjątkiem obecnego prezydenta Milosza Zemana nie potępiły w zdecydowany sposób działań neonazistów.

czy czeska antifa nie może

czy czeska antifa nie może pokazac tym skurwielom gdzie jest ich miejsce?

Co się w tych Czechach dzieje ?

Co się tam dzieje ? W przeciągu kilku lat zmieniła się sytuacja w Czechach diametralnie. Widać Kraje Europy Środkowej coraz bardziej skręcają w prawo. Nawet Czesi, którzy przodowali w poglądach antynazistowskich, zmieniają się.

Niestety...w całej Europie

Niestety...w całej Europie faszystowskie scierwo znowu podnosi łeb, a w Europie Wschodniej jest szczegolnie silne.Trzeba sie organizowac i działac przeciwko nim na kazdym polu jesli nie chcemy powtórki z lat 30-tych.

Zgadzam sie

Zgadzam sie, ze to zaskakujace. Mi tez zawsze wydawalo sie, ze czeska antifa jest jedna z najlepszych w Europie. Ale sytuacja w Polsce jest, wwdlug mnie, gorsza.

niestety relacje

niestety relacje czesko-romskie nigdy nie wyglądały tam kolorowo

A gdzie w Czechach

A gdzie w Czechach wyglądały?

I jest to oczywiście wina

I jest to oczywiście wina Czechów.

Brawo POPIERAM!!!!!

Brawo POPIERAM!!!!!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.