Hiszpania: Trwają protesty pod Pizza Hut w Caceres i Badajoz

Świat | Prawa pracownika | Protesty

CNT prowadzi protesty pod Pizza Hut - co piątek w Cáceres i co sobota w Badajoz.

Już odbyło się 6 protestów w Cáceres i 4 w Badajoz. Między 20:30 i 22:00 praktycznie nie można spokojnie zjeść w Pizza Hut z powodu silnych protestów pracowniczych. Konflikt zaczął się pojawiać w mediach. Canal Extremadura Radio zrobił wywiad z represjonowanymi pracownikami i niedługo protest będzie pokazany w telewizji regionalnej.

W tym czasie, akcjonariusze z firmy INVERSIÓN Y RESTAURACIÓN EXTREMADURA S.A, która kieruje siecią franczyzową Pizza Hut w Extremadurze, nadal naruszają prawa pracowników swoimi kłamstwami i przekrętami. Po tym, jak firma musiała przystać na powstanie związku, stara się przeszkodzić w wykonanywaniu uprawnień związkowych, które są gwarantowane w Ustawie o Wolności Związkowej. Argumentem jest to, że CNT nie bierze udziału w wyborach związkowych. Firma jeszcze nie zdaje sobie sprawy z kim ma do czynienia.

Aby rozwiązać ten konflikt, firma musi przywrócić do pracy 3 pracowników, którzy zostali zwolnieni i przestać represjonować związkowców. Oprócz tej kampanii związkowej, trwa sprawa sądowa przeciw Pizza Hut za łamanie praw pracowniczych.

Związek CNT w Pizza Hut prosi solidarność ludzi z Extremadury i wzywa do bojkotu tych pracodawców bez skrupułów. Bojkot będzie trwać dopóty, dopóki firma nie zacznie respektować praw swoich pracowników!

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.