Indie: W strajku pracowników banków uczestniczy ponad milion ludzi

Świat | Gospodarka | Protesty | Strajk

Ponad milion pracowników banków w całych Indiach podjęło w poniedziałek dwudniowy strajk, domagając się podwyżek płac i wstrzymania forsowanych przez rząd reform sektora bankowego.

Jak podała indyjska agencja IANS, w proteście uczestniczy personel 27 banków państwowych, 12 banków prywatnych i kilku banków regionalnych. Strajk objął blisko 90 tys. placówek bankowych, ale nie spowodował wstrzymania funkcjonowania bankomatów. Według IANS federacja związkowa domaga się 30-procentowej podwyżki płac, natomiast banki godzą się na tylko 10 proc. Inflacja wynosi obecnie w Indiach nieco poniżej 10 proc.

Strajkujący występują też przeciwko planowanym przez rząd dalszym prywatyzacjom i fuzjom banków oraz udzielaniu nowych licencji na działalność bankową.

Ot kolejny paradoks -

Ot kolejny paradoks - strajkujący protestują przeciwko "udzielaniu nowych licencji" oraz przeciwko "prywatyzacjom i fuzjom", czyli są "za a nawet przeciw" co oczywiście oznacza, że po prostu występują w obronie własnych interesów - z akcentem na słowie "własnych", cała reszta ich nie obchodzi i nie ma w tym nic dziwnego w tym paskudnym świecie w jakim przyszło nam żyć. Ciekawi mnie bardzo czy polscy "anarchiści" poparliby dążenia pracowników sektora bankowego do "przejęcia fabryki", czyli utworzenia "pracowniczej spółdzielni bankowej" z systemowym prawem kreacji pieniądza i gwarancją monopolu... to oczywiście żart... nie zrobilibyście tego, prawda? ;)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.