Izrael: Tysiace Beduinów i wspierająch ich Żydów i Arabow protestowało przeciw przymusowym przesiedleniom

Świat | Dyskryminacja | Protesty

6 pazdziernika tysiace Beduinow zamieszkalych pustynie Negev, wspartych przez sasiadow Zydow i Arabow, protestowalo w miescie Beer Sheba przeciw wrzesniowej decyzji rzadu Izraelskiego o przymusowym przesiedleniu Beduinow z takzwanych nierozpoznawalnych wiosek namiotowych (ok 40), co stanowi 2/3 populacji Beduinow. Rzad chce "ucywilizowac" tradycyjnie zyjacych Nomadow i ich potomkow ostalych w jednym miejscu. Rzad twierdzi ze przemusowe przesiedlenia sa w imie postępu.

Jeden z wielkich transparentow glosil "Izrael ukradł ziemie Arabskim mieszkańcom pustynii Negev" w 3 językach arabskim, hebrajskim i angielskim. Izraelski rzad chce przesiedlic Beduinow do takzwanych rozpoznawalnych miasteczek w obrebie regionu Beer-Sheva.

Khalil Alamour, nauczyciel z nierozpoznawalnej wioski al-Sira nazwal demonstracje "ekscytujacym momentem" oraz powiedzial "Jestem bardzo dumny z tak ogromnej ilosci protestujacyc, ktorzy przybyli do nas wspierajac nas-Zydow i Arabow-jestemy wszyscy bracmi tutaj wspierajac tą samą ideę". "Przez wiele lat polityka Izraela probowala podzielic, rzadzic i oddzielic Beduinow, wcielając do armii i oddzielac ich od Arabskiej społeczności".

Relacja bezpośrednia. Zobacz też (w jęz. ang): http://www.news24.com/World/News/Negev-Bedouins-protest-at-Israel-plan-2...

już cyganów za komuny

już cyganów za komuny "cywilizowano". jakie są efekty - widać. tworzą się getta biedy. szczególnie na słowacji i w czechach.

niech każda grupa żyje tak jak chce

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.