Kraków: Związkowiec podpalił się w proteście przeciw zwolnieniom

Kraj | Prawa pracownika | Protesty | Zwolnienia

Konduktor protestujący przeciwko zwolnieniom podpalił się w gabinecie dyrektora Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Z oparzeniami trafił do szpitala. Jego stan jest średnio ciężki - relacjonuje Joanna Sieradzka, rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Spotkanie protestujących związkowców z dyrekcją rozpoczęło się wczoraj o godz. 8 rano w siedzibie Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych przy ul. gen. Beliny-Prażmowskiego w Krakowie i skończyło około południa. Według relacji pracowników zakładu, gdy spotkanie dobiegło końca i wszyscy zaczęli się rozchodzić, 42-letni Józef C. podpalił się na znak protestu przeciwko planowanym zwolnieniom w firmie. Od środy wraz z sześcioma kolegami prowadził głodówkę.

Dyrektor ogłosił program naprawczy przewidujący zwolnienie 107 pracowników do końca roku. Drużyny Konduktorskie i Solidarność weszły z dyrektorem w spór zbiorowy, a siedmiu pracowników podjęło strajk głodowy. (gazeta)

Ilu jeszcze..?

Ilu jeszcze ludzi spłonie zanim ktoś zacznie się zastanawiać dlaczego to zrobili,nad przyczynami ich desperacji?W ciągu ostatniego roku to już trzeci przypadek samopodpalenia w Polsce(wcześniej było podpalenie pod sejmem,a parę dni temu pod siedzibą Tuska).

Czy o tym się mówi w TV?

Czy o tym się mówi w TV? Pytam serio, bo nie oglądam telewizora.

Czy o tym się mówi w TV?

Czy o tym się mówi w TV? Pytam serio, bo nie oglądam telewizora.

Wątpię. Kilka dni temu oglądałem wiadomości i mówili o tym, jak to Barack Obama zdjął marynarkę w czasie przemówienia w Berlinie. Niestety z "faktów" nie dowiedziałem się o czym Obama w Niemczech mówił. Zamiast tego poświęcono kolejne 10 minut(!) na omawianie innych sytuacji, w których politycy ściągali krawaty, marynarki itp.

Nie wiem, czy w Polsce mamy jeszcze jakichś dziennikarzy...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.