Olsztyn: akcja pt. "rada (od) miasta"

Blog | Kultura

Witam,

W załączeniu przesyłam zdjęcie z mojej wczorajszej akcji pt „rada (od) miasta”. Myślę, że przekaz jest czytelny i nie potrzebuje specjalnych wyjaśnień. Dodam tylko że komunikat – który symbolizuje wywieszona na olsztyńskim ratuszu praca – wydaje się być najczęstszym sygnałem wysyłanym przez różnorakie władze do większości obywateli (czyż może być bardziej dosadny tego przykład niż jednoczesne oddanie do użytku nowej „luksusowej” sali sesyjnej, remontu ratuszowej wieży i wprowadzanie kolejnych podwyżek i obciążeń dla mieszkańców?!)

Jednak olsztyński ratusz i tytułowa „rada (od) miasta” są tu raczej – bliskim kafkowskiemu Zamkowi - symbolem arogancji i odseparowania władz od obywateli na każdym(!) poziomie tego, dychotomicznego „związku”.

ps. zdjęcie jest dość marnej jakości ponieważ w centrum Olsztyna jest ciemno niemal jak w Phenianie.

Pozdrawiam.

Ikitos

Witaj

Witaj. Bardzo dobra akcja ... Szukam grup anarchistycznych w Olsztynie czy okolicach , sam jestem z okolic Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) ale m moim mieście jestem sam i nie mam zbyt dużego pola manewru... Bym był bardzo wdzięczny gdybyś odpisał na mój post... z góry dzięki i pozdrawiam

Chłopie, na otwartej

Chłopie, na otwartej stronie takie pytania i propozycje? :) Zarejestruj się i napisz mail do autora.

samemu też można sporo

samemu też można sporo zdziałać :)

Narysować Fuck You na

Narysować Fuck You na urzędzie? no zawsze coś, sam też kiedyś lubiłem malować, ale ostatnio trochę strach bo wszędzie kamery i ludzie czatujący w oknach z telefonami komórkowymi gotowymi do wezwania psów..ewentualnie mozna zostać samotnym mścicielem, obrońcom ludu, jak Zorro, ale do tego trzeba się wpierw zawczasu pożegnac ze wszystkimi bliskimi i przygotować na śmierć bo to straceńcza misja.

lepsze to niż dodać

lepsze to niż dodać nasycony nienawiścią do systemu wpis na forum :P

ps. pozdrowienia dla

ps. pozdrowienia dla samotnego towarzysza z Olsztyna, od samotnego towarzysza z innego regionu kraju...kiedyś spotkamy się na barykadzie..sądząc po tym co się teraz dzieje, może już niebawem...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.