Olsztyn: Oddawanie biletów nie jest przestępstwem

Kraj | Transport

Olsztyńska prokuratura wykazała się dziś zdrowym rozsądkiem i odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie akcji "podaj bilet - skasuj podwyżkę", potwierdzając tym samym nasze prawo do obywatelskiego nieposłuszeństwa oraz prowadzenia strajku konsumenckiego.

Dzisiejsza decyzja prokuratury jest naszym zdaniem również dowodem na niekompetencję i arogancję urzędników olsztyńskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej, którzy bez zastanowienia i próby zrozumienia istoty akcji nazwali grupę mieszkańców "potencjalnymi przestępcami", co w demokratycznym społeczeństwie powinno być nie do pomyślenia.

Dlatego domagamy się od ZKM publicznych przeprosin za nieprzemyślane słowa oraz zaprzestania zrywania wlepek namawiających do bojkotu MPK. Przypominamy jednocześnie, że ZKM i MPK są spółkami utrzymywanymi z publicznych pieniędzy i jako takie podlegają społecznej kontroli.

ikitos

skasujpodwyzki.bloog.pl

Bilety nie są imienne,

Bilety nie są imienne, więc to całkiem legalne powinno być.
Pytani tylko czy inne prokuratury mają tyle zdrowego rozsądku co ta w Olsztynie.

To jest opinia speca od PR,

To jest opinia speca od PR, czyli rzecznika warszawskiego ZTM, a nie opinia prawna. Nie wiem co taka opinia robi w Gazecie bądź co bądź Prawnej.

"Bilet o konkretnej

"Bilet o konkretnej wartości, po jego skasowaniu, nabiera jednoznaczną ważność czasową. Nie posiadając cech identyfikujących pasażera, ma naturalną właściwość "na okaziciela". Póki to nie ulegnie zmianie, akcja "podaj bilet" jest całkowicie legalna. Przewoźnik bowiem nie ponosi straty, kiedy jeden pasażer anonimowy, jest zastępowany w czasie ważności biletu innym anonimowym pasażerem."

Stare czasy...

Przypomniały mi się dawne czasy w moim Poznaniu, gdzie przekazywanie biletów innym osobom po wyjściu z pojazdu było BARDZO popularne i angażowały sie w to osoby w różnym wieku. "Akcja" upadła po wprowadzeniu biletów czasowych, niestety.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.